PhotoMath 1.0.1 (ios)
PhotoMath
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    İngilizce

  • TOPLAM İNDİRME

    4,329

  • Üretici

    PhotoPay Ltd.

PhotoMath uygulaması ile matematik denklem sorularının sonuçlarını hemen iOS cihazınızdan alabilirsiniz.

PhotoMath uygulaması, son zamanlarda ortaya çıkmış en işe yarar uygulamalardan bir tanesi ve özellikle okula giden çocuklar veya ebeveynleri tarafından tercih edilecektir. Hem ücretsiz olarak sunulan hem de çok kolay bir şekilde matematik problemlerinin çözümlerini sunabilen uygulama, böylece artık soruların üstesinden anında gelmenize yardımcı oluyor.

Uygulamayı kullanırken kullanıcıların tek yapması gereken iPhone ve iPad cihazlarının kamerasını soruya yöneltmek ve daha sonra uygulama aracılığıyla sorunun fotoğrafını çekmek. Uygulama bu aşamada kağıt üzerindeki soruyu otomatik olarak algılayacak ve gerekli cevabı size sunacaktır. Böylece hem soruları çözemeyen çocukların hem de yapılan ödevleri kontrol etmek isteyen ailelerin işi oldukça kolaylaşacaktır.

PhotoMath'ı kullanırken hem direkt olarak fonksiyonun sonucunu görmeniz mümkün oluyor hem de adım adım o sonuca nasıl ulaşıldığının çözümünü isteyebiliyorsunuz. Bu sayede sadece sonuç odaklı değil gidilen yola yönelik de bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz. İşlemlerin nasıl yürütülmesi gerektiğini öğrenmek açısından oldukça yeterli olduğu ortada.

Her ne kadar şimdilik tüm matematik ifadeleri konusunda destek sunmasa da temel aritmetik, kesirler, ondalık sayılar, lineer eşitlikler, logaritma ve fonksiyonlar gibi konularda çözümleri ortaya koyabiliyor. Şimdilik el yazısını tanıyamaması ise en büyük eksikliklerinden birisi. Bu nedenle fotoğrafı direkt olarak kitap üzerinde yazan sorulardan çekmek zorunda kalıyorsunuz.

Önümüzdeki güncellemelerde daha fazla matematik fonksiyonuna destek geleceğini belirten üreticisi, uygulamayı biraz daha geliştirirse vazgeçilmezlerden birisi olmaya aday olacaktır.

YORUMLAR