Seagate Backup

Seagate Backup
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Seagate Backup uygulaması ile resim, video ve müziklerinizin yanı sıra sms, rehber ve arama kayıtlarınızı buluta yedekleyebilirsiniz.

iPhone ve iPad’inizde sıklıkla fotoğraf ve video çeken, müzik dinleyen biriyseniz dahili depolama alanınız sınırlı olduğundan ve de hafıza kartı takma seçeneğimiz bulunmadığından bir süre sonra “Yeterli depolama alanı yok” uyarısı ile karşılaşmamız kaçınılmaz oluyor Bu durumda telefon veya tabletimizdeki tüm verileri yedeklemek için harici bir depolama aygıtına veya yedekleme uygulamasına ihtiyaç duyuyoruz. Tam bu noktada önerebileceğim Seagate Backup uygulaması ise hem buluta hem de Seagate sürücünüze yedekleme imkanı sunuyor; bu işi de kısa sürede yerine getiriyor.

Seagate Backup, Seagate Backup Plus ürününe sahip olanlar için büyük kolaylık sağlayan ancak diğer kullanıcıların da faydalanabileceği bir mobil yedekleme uygulaması olarak karşımıza çıkıyor. Telefonunuzda büyük yer kaplayan fotoğraf, video, müziklerinizi belgelerinizle birlikte ister bulut hesabınıza isterseniz de Seagate sürücünüze yedekleyerek yetersiz depolama alanını çözmüş oluyorsunuz.

Hem basit bir arayüz ile geldiğinden hem de yedekleme öncesi ve sırasında yönergeler içerdiğinden Seagate Backup uygulaması ile yedek almak oldukça basit. Kablosuz ve Bulut yedekleme seçeneği arasından kendinize uygun olanı seçiyor ve yedekleme işlemine başlıyorsunuz. Yedekleme sonrası geri yüklemek için uygulamanın Restore Backup seçeneğini kullanıyorsunuz. Tabii ki uygulamayı kullanabilmeniz için bir Seagate hesabınızın olması gerekiyor. Bunu da doğrudan uygulama üzerinden sadece e-posta adresinizi ve şifreniz girerek yapabiliyorsunuz. Uygulama üzerinden hesap oluşturma seçeneğinin yanında e-posta adresi için doğrulama istememesi de artı bir özellik.

Seagate Backup, telefonunuzdaki ortam dosyalarının yanı sıra arama kayıtlarınızı, kısa mesajlarınızı, kişi listenizi de yedekleyebiliyor. Eğer mobil cihazınızın depolama alanı yeterli gelmiyorsa veya yeni bir cihaza geçiş yapmak istiyor ancak kısa mesajlarınızı, rehberinizi ve anılarınızı nasıl yedekleyeceğinizi düşünüyorsanız işte size ücretsiz ve etkili bir çözüm.

YORUMLAR