Seçmen Sorgulama 1.1 (ios)

Seçmen Sorgulama

1.1
Seçmen Sorgulama
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    Türkçe

  • TOPLAM İNDİRME

    122

  • ÜRETİCİ

    T.C. YSK

Seçmen Sorgulama, kimlik bilgilerinizi kullanarak hem kendiniz için hem de aynı hanede yaşadığınız tanıdıklarınız için gerekli seçim bilgilerini kontrol edebileceğiniz resmi iOS uygulamasıdır.

Seçmen Sorgulama, yüksek Seçim Kurulu tarafından seçmenlere sunulan yararlı ve kullanımı kolay bir sorgulama uygulamasıdır. Ücretsiz olarak iPhone ve iPad'lerinize indirebileceğiniz uygulama üzerinde seçimlerle ilgili sorgulama işlemlerini bir dakikadan daha kısa sürede gerçekleştirebiliyorsunuz.

Yurt içi ve yurt dışında yaşayan seçmenleri kapsayan uygulama üzerinde sorgulama işlemi yapabilmek için TC Kimlik no, cilt no, aile sıra no, sıra no ve nüfusa kayıtlı olduğunuz il gibi nüfus bilgileri gerekmektedir. Sorgulama işleminden önce bu bilgilerin yanınızda olduğundan emin olmanızı öneririm.

Hem askı dönemi içerisinde hem de askı dönemi sonrasında gerekli sorgulama işlemleri yapmanızı sağlayan uygulama üzerinde yurt içinde yaşayan vatandaşlarımız kendileri, aynı hanede oturdukları yakınları ve aynı binada oturdukları kişiler için seçmen bilgilerini kontrol edebiliyor. Askı döneminden sonra ise kendiniz ve aynı hanede yaşadığınız yakınlarınız için oy verilecek sandık bilgilerini görüntüleyebilirsiniz.

Yurt dışında yaşayan seçmenler ise yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı olup olmadıklarını kontrol ederek eğer kayıtlıysalar hangi dış temsilcilikte kayıtlarının bulunduğunu görebilirler.

Seçimlerin daha sağlıklı geçmesi için seçmenler adına oldukça yararlı olan uygulamayı iPhone ve iPad'lerinize ücretsiz olarak indirerek dilediğiniz zaman sorgulama işlemlerini yapabilirsiniz.

YORUMLAR