Slice Fractions 1.02.05 (ios)

Slice Fractions

Slice Fractions
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Slice Fractions, iOS cihazlarımız üzerinde oynayabileceğimiz, matematik temelli bir bulmaca oyunu.

Slice Fractions, hem iPhone hem de iPad cihazlarımız üzerinde oynayabileceğimiz bir bulmaca oyunu olarak öne çıkıyor. Makul bir ücret karşılığında sunulan Slice Fractions, matematikle arası pek iyi olmayan çocuklara matematiği sevdirecek bir yapıya sahip.

Oyunun dikkat çeken özellikleri arasında renkli grafikleri ve sevimli modellemeleri yer alıyor. İlginç bir fil karakteri kontrol ettiğimiz oyunda bölümler boyunca tehlikeli engellerle karşılaşıyoruz. Amacımız bu engelleri aşmak içi çareler üretmek.

Bu kategoride yer alan diğer oyunlarda olduğu gibi Slice Fractions'ta da bölümler kolaydan zora ilerleyen bir yapıda sunuluyor. İlk baştaki bölümler esnasında oyunun nasıl işlediğine dair fikir sahibi oluyoruz. Zaten kontrol mekanizması son derece basit tutulduğu için alışma süreci hızlı geçiyor. Basit parmak kaydırma hareketleri ile engelleri aşmak için gerekli olan işlemleri gerçekleştirebiliyoruz.

Süreç şu şekilde işliyor; önümüzde duran engellerin üzerinde kesirler yer alıyor. Bu engelleri yok edebilmek için taşıdıkları kesir oranları doğrultusunda üzerlerine parçalar düşürmemiz gerekiyor. Havada asılı duran parçaları parmağımızla keserek düşürebiliyoruz.

Sonuç olarak Slice Fractions, hem eğlenceli vakit geçirmek hem de biraz olsun matematikle haşır neşir olmak isteyen oyunseverlerin denemesi gereken bir yapım.

YORUMLAR