Snow Roll 1.0 (ios)

Snow Roll

1.0
Snow Roll
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Snow Roll, beceri ve refleks oyunları oynamaktan keyif alan iOS kullanıcılarının denemesi gereken yapımlardan biri.

Snow Roll, retro oyunlar oynamaktan hoşlanan oyunseverlere hitap eden ücretsiz bir beceri oyunu. Hem iPhone hem de iPad cihazlarımız üzerinde oynayabileceğimiz bu oyunda çığ tehlikesiyle karşı karşıya kalan ve kartopu üzerine binerek uzaklaşmaya çalışan bir penguene yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Kontrolünü ele aldığımız penguenin yolculuğu boyunca karşısına onlarca tehlike çıkıyor. Biz de ekrana basarak penguenin yönünü değiştirip bu engellere çarpmadan yol almasını sağlamaya çalışıyoruz. Oyunda son derece basit bir kontrol mekanizmasına yer verilmiş. Yön değiştirmek için sadece ekrana dokunmamız yeterli oluyor.

Bu aşamada en çok dikkat etmemiz gereken şey zamanlama. Eğer doğru zamanlamayı tutturamazsak kartopu kontrolden çıkıp ağaçlara ve taşlara çarpabiliyoruz. Engellerden kaçmak tek yapmamız gereken şey değil. Bölümlere rastgele serpiştirilmiş olan altınları toplamak da yerine getirmemiz gereken görevler arasında. Bölüm sonundaki puanımız topladığımız altın miktarı ve gittiğimiz mesafenin uzunluğu ile belirleniyor.

Snow Roll'da en çok daikkat çeken özelliklerden bir tanesi de retro ses efektleri. Chiptune seslerle zenginleştirilen Snow Roll aynı konsepti grafiklerde de devam ettiriyor.

Genel olarak başarılı ve mütevazi bir beceri oyunu olarak nitelendirebileceğimiz Snow Roll, reflekslere dayalı beceri oyunları oynamaktan keyif alan oyunseverlerin denemesi gereken yapımlardan biri.

YORUMLAR