Star Chart 3.80 (ios)

Star Chart

Star Chart
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Star Chart uygulaması sayesinde iPhone ve iPad cihazlarınızda kolayca gök cisimlerini inceleyebilirsiniz.

Star Chart uygulaması, iPhone ve iPad cihaz sahibi olan ve gök bilimleri yani astronomi ile ilgilenenlerin kesinlikle indirmeleri gereken uygulamalar arasında yer alıyor. Star Chart'ı kullanarak gök cisimlerine, yıldızlara, uydulara, gezegenlere ve diğer konulara dair tüm bilgileri canlı olarak görebilir, cihazınızı gökyüzüne doğru tutarak takım yıldızlar hakkında bilgiler de edinebilirsiniz.

Uygulama geçmişte ücretli olarak sunuluyordu ancak artık ücretsiz hale geldiği için herkes tarafından erişilebilir durumda. Her ne kadar tüm özellikler ücretsiz sürümde açık gelmese de daha sonra uygulama içi satın alma seçeneklerini kullanarak uygulamanın tüm yeteneklerine erişebilirsiniz.

Uygulamanın arayüzü ve kullanımı da çok kolay bir şekilde hazırlandığı için kafa karışıklıklarına mahal vermiyor denilebilir. Cihazınızın GPS verilerinden ve açısından faydalanan uygulama, böylece gökyüzüne doğrultulduğunda karşınıza çıkan gök cisimlerine dair tüm bilgileri kolayca görmenize imkan tanıyor. Ayrıca gökyüzüne değil cihazınızı yere doğru tutarak dünyanın öteki yanındaki insanların nasıl bir gökyüzü gördüğünü de tespit edebiliyorsunuz.

Egzotik gök cisimleri kategorisinde bulunan 110 adet farklı ilgi çekici gök cismi hakkında bilgi edinmek ve böylece uzayın derinliklerinde keşiflerde bulunmak da uygulamanın kabiliyetleri arasında.

Zoom yapma, ayarlamalar yapma, manuel gökyüzü taraması, gezegenleri keşfetme ve 120.000'den fazla yıldız barındırma özelliği sayesinde uygulamanın amatör gök bilimcilerin kesinlikle hoşuna gideceğine inanıyorum. Göz atmadan geçmemeniz gereken uygulamalardan bir tanesi.

YORUMLAR