Tap'n Roll

Tap'n Roll
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Tap'n Roll, iPhone ve iPad cihazlarınızda oynayabileceğiniz basit ama eğlenceli bir beceri oyunudur.

Tap'n Roll, basit oyun kontrolü olan ama sizleri farklı zorluklarla baş başa bırakan eğlenceli bir beceri oyunu. Yerli bir oyun geliştiricisi tarafından yapılan ve minimalist bir yapıda olan oyunu iPhone ve iPad cihazlarımızdan indirip eğlenceli vakit geçirebilmek mümkün.Her yaştan insana hitap etmesi de oyunu daha ilgi çekici hale getiriyor. Zamanınızı ayırdığınıza asla pişman olmayacağınız Tap'n Roll, uzun süreli oyun arayışında olanlar için biçilmiş kaftan diyebilirim.

Oyun gerçekten çok iyi tasarlanmış. Gerek arayüzün gerekse oynanışın fevkalade olduğunu söylemeliyim. Daha önce Tap'n Roll benzeri bir oyun oynadıysanız farkı anlayacaksınız. Kontrol sadece elinizi sağa ve sola kaydırarak gerçekleşiyor. Tabi kontrollerin kolay olması oyunun da kolay olduğu anlamına gelmiyor. Mümkün olduğunca yerinde hamleler yaparak en yüksek skora ulaşmaya çalışmalısınız. Oyunun en çok hoşuma giden tarafı da bu oldu. Hiçbir karmaşıklığa yer vermeden sadece tek bir ana temaya odaklanması fazlasıyla eğlenceli bir yapım olmasını sağlamış.

Nasıl oynayacağınıza gelince, dediğim gibi sadece elinizi sağa ve sola kaydırarak hamleler yapıyorsunuz. Kırmızı bir topu kontrol ediyoruz. Bizim topumuzdan daha küçük olan kırmızı topları alarak skor üretiyoruz ve en yüksek puana ulaşmaya çalışıyoruz. Bu yolda önümüze çeşitli engeller çıkacak. Siyah kare şeklindeki engellerin arasından kıvrılıp geçmemiz ya da hiç yanına yaklaşmamız gerekiyor. Sadece ortadan gelen engeller yok. Bazen toplamanız gereken puanlardan feragat etmeniz icap edebilir. Kısa süre sonra elleriniz kontrol mekanizmasına alışınca bu tarz zorluklarla daha kolay baş edebileceğinizi rahatlıkla söyleyebilirim.

Sonuç olarak Tap'n Roll oyununun son zamanlarda yerli bir yapımcı tarafından geliştirilen en iyi oyunlardan biri olduğunu düşünüyorum. iOS platformu için ücretsiz olarak çıkması da büyük artılarından biri olmuş. Oynamanızı kesinlikle öneririm.

YORUMLAR