Tappy Lap 1.01 (ios)

Tappy Lap

Tappy Lap
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Tappy Lap, iPhone ve iPad cihazlarımız üzerinde oynayabileceğimiz bir yarış oyunu.

Tappy Lap, yarış oyunları oynamaktan keyif alan oyunseverlerin mutlaka denemesi gereken yapımlardan bir tanesi. Hem iPhone hem de iPad cihazlarımıza tamamen ücretsiz olarak indirebileceğimiz bu oyunda rakiplerimizi geride bırakıp bitiş çizgisine en hızlı sürede ulaşmaya çalışıyoruz.

Oyunda ilginç bir kontrol mekanizmasına yer verilmiş. Alıştığımız yarış oyunlarından epey farklı bir çizgide ilerlediğini söylemem gerekiyor. Kontrolümüze verilen aracı yönlendirebilmek için ekrana dokunmamız gerekiyor.

Aracımız otomatik olarak ilerlediği için gaz ayarı gibi detaylara dikkat etmemiz gerekmiyor. Bunun yerine ekrana dokunarak aracımızın gideceği yönü tayin ediyoruz. Bu noktada dikkatimizi had safhaya çıkartmalıyız çünkü herhangi bir hata sonucunda etrafta bulunan bariyerlere veya rakiplere çarpabiliriz. Kaza yapmak oyunu başarısızlıkla sonuçlandırmamıza sebebiyet veriyor.

Tappy Lap'te eskiden Atari üzerinde oynadığımız yarış oyunlarında olduğu gibi kuşbakışı kamera açısına yer verilmiş. Oyunu ilginç kılan bir diğer detay ise kullanılan grafikler. Nostaljik bir havaya sahipler fakat kesinlikle kalitesiz bir izlenim uyandırmıyorlar.

Oyun ücretsiz olarak sunulduğu için içerisinde reklam barındırıyor. Zaman zaman can sıkıcı olabilen bu reklamlar satın alma yapılarak kaldırılabiliyor.

YORUMLAR