The Next Arrow 1.0 (ios)

The Next Arrow

1.0
The Next Arrow
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

The Next Arrow, Satranç oyunu kadar düşünme gerektiren bir bulmaca oyunu ve hem iPhone hem de iPad'le uyumlu.

The Next Arrow, iPhone ve iPad’inizde ücretsiz oynayabileceğiniz zeka – bulmaca oyunlarından biri.

İlk görüşte basit hissayatı veren lakin oynadıkça zorluğunu hissettiren tarza bir bulmaca oyunu olan The Next Arrow oyununda renkli ve farklı yönlere bakan okları kontrol ediyoruz. 6 x 6 tabloya yerleştirilen bu oklardan bazıları kutucuk içerisinde, bazıları değil. Kutucuk içerisine alınmış oklar aktif yani oynayabileceğimiz okları temsil ederken, diğer oklar pasif yani aktif okların üzerine gelmesiyle canlılık kazandığında yönetebileceğimiz oklar. Oyunda amacınız aktif durumdaki oklara dokunarak en uzun ok zincirini oluşturabilmek.

6 x 6 tabloda oynanan bulmaca oyununda ilerlemek oldukça basit gibi duruyor. Çünkü tek yapmanız gereken kutucuklu oklara dokunmak. Kutucuklu ok hangi yöne bakıyorsa o yöne doğru ilerlemiş oluyorsunuz. Lakin tablo içerisinde çok sayıda kutucuklu ok bulunduğundan hamlenizi yapmadan önce çok iyi düşünmeli ve oynadığınız vakit bir sonraki adımda nereye geleceğinizi önceden görmeniz gerekiyor. Bu noktada devreye aklınızı sokuyorsunuz ve tıpkı santraç oynar gibi düşünerek ilerliyorsunuz. Oyunun bitişi ise tabloda hiç aktif ok kalmadığında gerçekleşiyor.

The Next Arrow, alışa geldiğimiz bulmaca oyunlarından oldukça farklı olduğundan bir de alıştırma bölümü eklenmiş. Oyunun temelini öğreten bu bölümü oyundan zevk alabilmeniz açısından es geçmeyin derim. Tabii ki doğrudan oyuna geçme şansınız var.

Düşünme gerektiren zor mobil oyunları seviyorsanız The Next Arrow hem iPhone hem de iPad’inize indirip oynayabileceğiniz zeka - bulmaca türünde harika bir oyun.

YORUMLAR