Triple Jump 1.0 (ios)

Triple Jump

1.0
Triple Jump
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Triple Jump, Ketchapp'ın yeni beceri oyunu ve hem iPhone hem de iPad'lerde oynanabiliyor.

Triple Jump, iPhone ve iPad’inizde sinir olmanıza rağmen tekrar tekrar oynamaktan bıkmadığınız oyunlara yer veriyorsanız kesinlikle seveceğinizi düşündüğüm bir yapım. Ücretsiz ve de oldukça ufak boyutlu.

Sinir bozucu beceri oyunu diyince akla gelen ilk isimlerden Ketchapp’ın yapımı olan Triple Jump oyununda sağ yukarı doğru son hız ilerleyen bir topu kontrol etmeniz isteniyor. Kendiliğinden ilerleyen topun karşısına küçük – büyük yapıda onlarca engel çıkıyor. Bu engelleri aşmak için zıplama yeteneğinizi kullanıyorsunuz. Topumuz üç kademe ve parmak hızınızla doğru orantılı zıplıyor. Yani ekrana ne kadar seri dokunursanız o kadar yukarı zıplamış oluyorsunuz. Oyunun zorluğu bu noktada başlıyor. Karşınıza çıkarılan engeller sabit ve çok zekice noktalara konumlandırılmış. Üzerlerinden atlayarak geçmek için parmak hızınızı hem çok iyi ayarlamanız, hem de dokunuşları yerinde yapmanız gerekiyor. Aksi halde tekli engelleri geçseniz dahi sıralı – daha uzun engellerde takılma ihtimaliniz oldukça yüksek.

Eski atari oyunlarından hallice sinir bozucu ses efektleri sayesinde sinirimize sinir katan oyunun kontrol sistemi oldukça basit olmasına rağmen ilerlemek son derece zor. Topun zıplaması için ekrana dokunmanız yeterli oluyor. Oyunun adından da anlayacağınız üzere top en fazla üç kademe zıplayabiliyor. Bu noktada büyük engelleri fazla basarak daha rahat geçeceğinizi düşünebilirsiniz ancak engelleri aşmanın bu kadar basit olmadığını biraz oynamaya başladığınızda anlayacaksınız.

Sadece tekil mod sunan ve puan kazanmaktan başka bir amacınızın olmadığı oyunu fazla oynamamanızı öneririm. Hem bağımlılık yaratıyor, hem de cihazın ekranına zarar verme olasılığınız var.

YORUMLAR