Microsoft Siber Suç Merkezi Açıyor

Microsoft yayınladığı video ile global olarak tüm şirketlere ve bilgisayar kullancılarına güvenlik konusunda yardımcı olmak, malware ve botnet'lere karşı koyabilmek için Siber Suç Merkezi'ni açtığını duyurdu. Microsoft'un Redmond'da bulunan kampüsü içeris

Microsoft yayınladığı video ile global olarak tüm şirketlere ve bilgisayar kullancılarına güvenlik konusunda yardımcı olmak, malware ve botnet'lere karşı koyabilmek için Siber Suç Merkezi'ni açtığını duyurdu.

Microsoft'un Redmond'da bulunan kampüsü içerisinde yer alan yeni tesis; çevrimiçi suçlar, kötü amaçlı yazılımları engelleme ve botnet saldırılarına karşı koymak için birçok teknoloji geliştirecek.

Siber suç merkezi bir yandan çocuk istismarıyla ilgili içerikleri bulmak ve engellemek konusunda çalışırken bir yandan da organize suç ağlarının haritalarını oluşturabilecek olan SitePrint teknolojisini kullanacak.

Redmond merkezli Siber Suç Merkezi, tüm çevrimiçi tehditlere karşı olabildiğince hızlı karşı koyabilmek için araştırmacılar, teknik uzmanlar, adli analistler ve avukatlardan oluşan yaklaşık 100 kişilik bir ekibe sahip.

YORUMLAR