Tamindir Gündem 21. Bölüm

Haftanın Teknoloji Haberleri - 03.08.2012

Google Chrome 21 Yayınlandı Hemen İndirin

Google Chrome’un yeni versiyonu 21’de bütünleşik video ve ses aygıtlarına ulaşabilme desteğinin yanında Mac bilgisayarlar için yüksek çözünürlüklü retina ekran özelliği de geldi. Yeni Chrome’u indirmeyi unutmayın.

Londra 2012 Açılış Seremonisi

Londra 2012 Olimpiyat Oyunları tüm dünya tarafından heyecanla izleniyor ve kimi sporcular galibiyetle ayrılırken kimileri de mağlubiyetin üzüntüsünü yaşıyor. Olimpiyatlar ile ilgili bilgileri takip edebileceğiniz uygulama ve kaynakları Tamindir’de bulabilirsiniz.

Apple Mountain Lion İndirme Sayısı 3 Milyonu Geçti

Apple’ın Mac bilgisayarlar için hazırladığı yeni işletim sistemi Mac OS X Mountain Lion geçen hafta yayınlandıktan sonra kısa sürede 3 milyon indirme adedine ulaştı ve Mac sahipleri bilgisayarlarını güncellemeye hızla devam ediyorlar.

Google Wildfire'ı Satın Aldığını Duyurdu

Google’ın sosyal medya alanındaki büyük saldırısı devam ediyor ve bu savaşta bir adım daha öne geçebilmek için Wildfire adlı sosyal medya yönetimi şirketini satın aldı. İlerleyen günlerde bu satın almanın sonuçlarını Google+ vasıtasıyla görebileceğiz gibi görünüyor.

Hotmail'e Elveda, Metro Arayüzlü Outlook.com Geldi

Microsoft’un yıllardır sunduğu e-posta hizmeti Hotmail.com’a veda ediliyor. Metro arayüzü ve oldukça sade yapısıyla kullanıcıların beğenisini kazanan Outlook.com, Microsoft’un yeni e-posta servisi olarak yayın hayatına başladı.

Facebook'ta Fotoğraf Gösterim Tasarımı Yenilendi

Facebook, Zaman Tüneline eklenen fotoğrafların büyüklü küçüklü kareler şeklinde gösterilmesini sağlayan yeni tasarımı kullanıma sundu. Aşama aşama kullanıcılarda aktifleşen yeni özellik aynı zamanda fotoğrafların daha kolay paylaşılmasını da sağlıyor.

Google Haritalar Çok Daha Yüksek Kalitede Olacak

Google Haritalar servisi ilk olarak Londra’da başlatılan ve 25 şehire yayılacak olan uygulamayla artık HD kalitesinde görüntü vererek çok daha kolay kullanılır hale gelecek. Bu yeni özelliğin kısa zaman içinde tüm dünyaya yayılması bekleniyor.

iPhone 5, 12 Eylül'de Tanıtılıyor

Çok uzun zamandır beklenen iPhone 5’in çıkış tarihi neredeyse netleşti. Apple’dan son derece yakın bir kaynak, iPhone 5 isimli yeni akıllı telefonun 12 Eylül’de tanıtılacağı açıklarken, iPad Mini’nin de aynı gün görücüye çıkabileceğini belirtti.

Google Fiber İnternet 1 Gbit Hızıyla Hazır

Google yazılımdan donanıma giriştiği hizmetlere bir yenisini daha ekledi ve ABD’nin Kansas City şehrindeki fiber internet hizmetiyle kullanıcılara 1 Gbit hızında internet sunmak için altyapısını tamamladı. Projeye şimdiden yerli halk tarafından büyük ilgi gösterilmeye başlandı.

Windows RT Yüklü Surface'in Çıkış Tarihi Kesinleşti

Geçtiğimiz haftalarda tanıtılan Microsoft’un yeni tableti Surface’in çıkış tarihi kesinleşti. Windows 8 RT yüklü Surface, 26 Ekim 2012 tarihinde satışa sunulacak.

Windows Phone 8'li Samsung Akıllı Telefon Taslağı Sızdı

Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarla Apple’ın mobil alandaki en büyük rakibi haline gelen Samsung, şimdi de Windows Phone 8 işletim sistemine sahip akıllı telefon taslaklarıyla gündemde. Odyssey ve Marco isimli akıllı telefonlar, güçlü donanımlarıyla dikkat çekiyor.

Google+ Hangout Gmail'e Geliyor

Google+’nın kısa sürede sevilen Hangout yani gruplar halinde video ve sesli görüşme özelliği Gmail’e de yakın zamanda entegre edilecek ve böylece tanıdıklarımızla çok daha verimli bir biçimde görüşme imkanına sahip olacağız.

YORUMLAR