Seçmen Sorgulama (web)

Seçmen Sorgulama

Seçmen Sorgulama
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
 • DİL SEÇENEKLERİ

  Türkçe

 • TOPLAM İNDİRME

  1,328

 • ÜRETİCİ

  T.C. YSK

Seçmen Sorgulama ile Cumhurbaşkanlığı Seçimi'nde oy kullanacağınız yeri kolayca öğrenebilirsiniz

Seçmen Sorgulama sistemi Türkiye Cumhuriyeti sınırlarında ikamet eden vatandaşlarımıza 10 Ağustos 2014 tarihinde yapılacak Cumhurbaşkanlığı Seçimi'nde nerede oy kullanacaklarını, oy atacakları sandık numarasını ve sıra numarasını gösteren ücretsiz bir web servisidir.

YSK tarafından vatandaşlarımıza sunulan bir hizmet olan Seçmen Sorgulama sistemi ile kolayca "Nerede oy kullanacağım?" sorusunun cevabını alabilmektesiniz. İnternet tarayıcınız üzerinden erişebileceğiniz servisten yararlanmak için sadece internet bağlantısına ve kimlik bilgilerinize sahip olmanız yeterli. Seçmen Sorgulama sistemi ile oy kullanacağınız yeri öğrenmek için gerekli olan kimlik bilgileriniz şunlar: 

 • TC kimlik numaranız
 • Nüfusa kayıtlı olduğunuz il
 • Nüfusa kayıtlı olduğunuz sıra no:

Seçmen Sorgulama sisteminde gerekli kimlik bilgilerini ve sayfada göreceğiniz 7 haneli güvenlik bilgisini girdikten sonra sistem size kişisel bilgilerinizi, ikamet ettiğiniz adresinizi, Cumhurbaşkanlığı Seçimi'nin 1. ve 2. turunda oy vereceğiniz yerleri, sandık numaranızı ve sıra numaranızı listelemekte. Sistemin bir diğer güzel yönü ise aynı sayfa üzerinde sizinle aynı hanede oturan seçmenlerin de sandık bilgilerini ve oy kullanacakları yeri listelemesi.

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turu 10 Ağustos 2014 Pazar günü, 2. turu 24 Ağustos 2014 Pazar günü yapılacaktır. Oy verme günlerinde aşağıdaki hususlara dikkat etmeniz gerekmektedir:

Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasını taşıyan; nüfus cüzdanı, resmî daireler veya iktisadi devlet teşekküllerince verilen soğuk damgalı kimlik kartı, pasaport, evlenme cüzdanı, askerlik belgesi, avukat kimliği, sürücü belgesi gibi, kimliğinizi tereddütsüz olarak ortaya koyan resimli ve resmî nitelikteki belgelerden birini yanınızda bulundurun.

Belediyeler ile köy veya mahalle muhtarlarınca düzenlenip onaylanan kimlik belgeleri kimliğin tespitinde geçerli değildir.

Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasını taşımayan kimlik belgelerine itibar edilmez.

YORUMLAR