Yandex.Çeviri (web)

Yandex.Çeviri

Yandex.Çeviri
ÜCRETSİZ
2  
1  
0  
0  
0  
kullanıcı
 • DİL SEÇENEKLERİ

  Türkçe , İngilizce , Rusça

 • TOPLAM İNDİRME

  5,631

 • Üretici

  Yandex

Yandex.Çeviri, online çeviri ve sözlük sitesi. İngilizce, Almanca, Rusça, Arapça ve diğer dillerde cümle, kelime, metin, görsel, belge ve web sitesi çevirisi yapabiliyor.

Yandex Çeviri, indirmeden kullanabileceğiniz bir online sözlük ve çeviri sitesi. Yandex.Çeviri, görsel, kelime, cümle, belge ve web sayfası çeviri siteleri arasında en çok tercih edilen online çeviri sitelerinden biri. İngilizce Türkçe Rusça Türkçe,  Almanca Türkçe ve diğer diller için sözlük ve online çeviri servisi olan Yandex Çeviri, daha çok bilinen Google Translate kadar başarılı çeviri yapmaktadır.

Yandex Çeviri: Metin, Görsel, Belge ve Web Sayfa Çevirici

Sözcük, metin, web sayfası, belge ve görsellere yönelik eşzamanlı çeviri yapabilen Yandex.Çeviri, herhangi bir web tarayıcı üzerinden kullanılabilen online çeviri sitesi. Özel bilgisayarlı çeviri teknolojisini kullanan hizmet, emoji çevirileri de dahil olmak üzere 90’nın üzerine dilden çeviri yapabiliyor.

Yandex Çeviri Web (Mobil)

Yandex Çeviri sitesine mobilden (Android, iOS) girdiğinizde sizi çok daha sade bir arayüz karşılıyor. Yandex, tercih ettiğiniz dile göre çeviri dilini  otomatik olarak tespit ediyor. Size sadece metin veya web sitesinin adresini girmek kalıyor. Bir metni veya web sayfasını tamamen çevirebileceğiniz gibi bir görselde/fotoda yazılanları da çevirebiliyorsunuz. Bunun için sayfanın en altındaki Görsel çeviri’yi kullanmanız gerekiyor. Galerinizdeki bir fotoğrafı aktarabilir veya o anda çektiğiniz bir görselin çevrilmesini sağlayabilirsiniz. Bu arada geçmiş çevirilerinizi görebiliyor ve favoriler listesi hazırlayabiliyorsunuz. Günlük hayatta kullanılabilecek cümlelerin çevirilerini de içeren popüler listelere bakmanızı tavsiye ederim. Bu arada Ayarlar menüsüne giderek Yandex Çeviri masaüstü sürümü mobil cihazınızdan görüntüleme şansına sahipsiniz ancak mobil sürümün çok daha kullanışlı olduğunu söylemek isterim.

Yandex Çeviri Web (Masaüstü)

Yandex Çeviri, çevrimiçi (online) çevirici; dolayısıyla bilgisayarda çeviri programlarına ihtiyacı ortadan kaldırıyor. Yandex Çeviri masaüstü sürümü biraz daha detaylı. Yandex Çeviri ile metin çevirisi yapmak için Metin sekmesine geliyor, dil seçiminin ardından ilgili alana kelime veya cümleyi yapıştırıyorsunuz. Sesli giriş özelliği ile yazmadan da metni girebiliyorsunuz. Yazım hataları da otomatik olarak düzeltiliyor. Yalnız 10.000 karakter sınırlaması var. Bir web sitesini çevirmek isterseniz, web sitesi sekmesine geliyor, web sitesinin adresini girip dil seçimini de yaptıktan sonra Çevir’e tıklıyorsunuz. Yandex Çeviri ile belge çevirisi de yapabiliyorsunuz. Bunun için belge sekmesine gelip belgeyi yükledikten sonra dil seçimini yapmanız yeterli oluyor. Yandex.Çeviri, .doc. .docx, .pdf, .xls, .xlsx, .ppt, .pptx formatında maksimum 5 MB boyutundaki belgeleri destekliyor. Bir görselde/fotoda yazılanları çevirmek isteyebilirsiniz. Yandex Çeviri görsel çeviri seçeneğiyle bunu yapmak çok basit. Sadece dosyayı veya görseli sürükleyip bırakın ve çevrilmesini istediğiniz dili seçin.

Yandex Çeviri: Online Sözlük ve Çeviri Sitesi

Online sözlük ve çeviri hizmeti Yandex Çeviri’nin öne çıkan özellikleri:

 • Çeviri: Yandex.Çeviri, sözcük ve metinlerin yanı sıra görsellerdeki, ekran görüntülerindeki, web sayfalarındaki ve cihazınızda yüklü mobil uygulamalardaki sözcükleri ve metinleri çevirebilir.
 • Sözlük: Yandex.Çeviri, tamamen metinden oluşan çevirilerin yanı sıra cümle içindeki sözcüklere dair çeviri önerileri, detaylı sözlük açıklamaları sunarak örnekler verir, metnin transkripsiyonu sağlar.
 • Listeler: Çevirilerinizi oluşturduğunuz listelere kaydedebilir, listeleri yabancı dilde kelimeleri öğrenmek, ezberlemek için kullanabilirsiniz. Listeleri diğer kullanıcılarla paylaşabilir veya başka kullanıcıların herkese açık listelerine abone olabilirsiniz.
 • Mobil Uygulama: Yandex.Çeviri mobil uygulaması ücretsizdir ve Android, iOS cihazlarda kullanılabilir. İnternetsiz de çalışan çeviri uygulaması ile metin ve görsel çevirisi yapabilirsiniz.

YORUMLAR