Ashampoo Privacy Protector 1.0.1 (windows)

Ashampoo Privacy Protector

Ashampoo Privacy Protector
DENEME SÜRÜMÜ
İndir 20.00 MB
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Ashampoo Privacy Protector programını kullanarak bilgisayarınızdaki dosyaların tam güvenliğini sağlayabiliyor, onları şifreyle koruma altına alabiliyorsunuz.

Ashampoo Privacy Protector programı, bilgisayarınızdaki kişisel gizliliğinizi ve veri güvenliğinizi sağlamak için kullanabileceğiniz programlar arasında yer alıyor ve böylece değerli bilgilerinizin her zaman en erişilebilir durumda olmalarını sağlarken bu işi sadece sizin yapabilmenize izin veriyor. Özellikle iş dosyaları ve kişisel öneme sahip olan bilgilerinizin saklanması için kullanabileceğiniz araçlardan bir tanesi olduğunu belirtmek gerek.

Güvenliğine değer verdiğiniz dosyalarınıza şifreleme ekleyebilen program, aynı zamanda şifrelenmiş dosyalarınızın disklere yazılmasına da yardımcı oluyor. M-Disk adlı yeni disk formatını destekleyen program, böylelikle 1000 yıla kadar ömre sahip veri diskleri yaratmanızı sağlayabiliyor ve önemli bilgilerinizin sağlam kalacağını garanti ediyor diyebilirim. Tabii ki bu bilgileri hem şifreli hem de şifresiz olarak saklama şansınız da var.

Şifrelenmiş dosyalarınıza erişim sağlamak için illa ki nümerik şifreler girmek zorunda da değilsiniz. Dilerseniz bu dosyalara ulaşmak için bir şifre anahtarı olarak flash diskleri de kullanabilir, flash diskinize sahip olmayan kimsenin verilere erişememesini sağlayabilirsiniz. Böylelikle yüksek güvenlik önlemleri gereken dosyalara sadece sizin istediğiniz kişilerin ulaşabilmeleri de garanti hale geliyor. Hatta fotoğrafları kullanarak şifreler oluşturmak bile mümkün ve böylece şifre seçeneklerinizin çok geniş hale geldiğini söylemek mümkün.

Eğer disklerinizde yer alan dosyaların kalıcı olarak silinmelerini istiyorsanız kalıcı dosya silme aracına da sahip olan Ashampoo Privacy Protector, silinen dosyaların üzerine onlarca defa rastgele veriler yazarak başka programlar tarafından bu verilerin kurtarılmalarına engel oluyor. Ayrıca bilgisayarınızda eski verilerden kalma izler varsa bunları da tespit edebiliyor ve tüm eski dosyaların izlerini ortadan kaldırabiliyorsunuz.

Bilgisayarında tam anlamıyla bir dosya güvenliğine sahip olmak isteyen kullanıcıların göz atmadan geçmemeleri gerektiğine inanıyorum.

YORUMLAR