Avast Free Antivirus 20.8.2429 (windows)

Avast Free Antivirus

Avast Free Antivirus
ÜCRETSİZ
159  
33  
15  
0  
1  
kullanıcı

Avast Free Antivirus 2020 İndir: Güçlü, ödüllü antivirüs yazılımı

Yıllardır evlerimizde ve iş yerlerimizde kullandığımız bilgisayarlar için ücretsiz bir virüs koruma sistemi sunan Avast Free Antivirus sanal tehditlere karşı güncellenerek geliştiriliyor.

İnternet kullanan, internete bağlı olmasa bile bir ağ içerisinde yer alan, herhangi bir ağa veya internete bağlı olmasa da harici depolama birimleri bağlanan her bilgisayarda virüs tehlikesi bulunmaktadır. Bu tehlike karşısında güvende olabilmek için geçerli bir antivirüs programı olarak önerebileceğimiz Avast Free Antivirus hem virüs tanımlama hem de virüs temizleme konusunda bir hayli başarılı. Avast Free Antivirus, içerisinde hem kendi virüs analiz motorunu hem de AVG virüs analiz motorunu barındırıyor. Bu sayede güvenlik seviyeniz yükseliyor.

Avast Free Antivirus, farklı elementlerin birleşmesiyle oluşuyor. CyberCapture elementi, yazılımın bel kemiğini oluşturan virüs tanımlama beyni olarak tanımlanabilir. Behavior Shield ise sizi bilgisayarınızın şüpheli aktivitelere karşı sürekli izlenmesini sağlıyor. Avast Şifre Kasası hem şifrelerinizi kriptolanmış şekilde saklamanıza yardımcı oluyor hem de sizi internette gezinirken her seferinde şifre girme derdinden kurtarıyor. Avast Browser Cleanup ise tarayıcınızı temizleyerek sizi tarayıcınızın varsayılan arama motorunu ve giriş sayfasını değiştiren istenmeyen tarayıcı eklentilerinden kurtarıyor. Avast Wi-Fi Inspector ise kablosuz ağınızın güvenliğini sağlıyor. Smart Scan, tek bir taramayla güvenli olmayan şifrelerden zararlı eklentilere, güncellenmemiş yazılımlara; zararlı yazılımların sisteme giriş yapmasını sağlayan açıkları bulur. Yazılım Güncelleyici sayesinde bilgisayarınızda yüklü tüm programlar her daim güncel tutulur. Sisteminin derinliklerine sızabilen hatta başlangıca yerleşen çok etkili virüslerden kurtulmanın en basit yolu olan Kurtarma Diski de Avast Free Antivirus ile gelen araçlar arasında.

Gelişmiş Güvenlik Özellikleri

 • Antivirüs: Akıllı analiz, virüs, kötü amaçlı yazılım, casus yazılım, fidye yazılımı ve kimlik avı dolandırıcılığını tespit eder ve engeller.
 • Davranış Kalkanı: Şüpheli davranış kalıplarını tespit ederek sizi sıfır gün tehditlerine ve fidye yazılımlarına karşı korur.
 • CyberCapture: Bilinmeyen dosyaları izole eder. Böylelikle dosyalar bulutta analiz edilerek güvenli olup olmadıkları tespit edilebilir.
 • Kimlik Avı Koruması: Dolandırıcılık ve sahte siteeleri otomatik olarak önler, tarayıcı uzantılarına (eklentilerine) gerek kalmaz.
 • WiFi Inspector: Ev kablosuz ağınızdaki zayıflıkları otomatik olarak algılayarak hacker'ları uzak tutar.

Gelişmiş Gizlilik ve Performans Özellikleri

 • Yazılım Güncelleyici: Güvenlik açıklarını gidermek ve performansı artırmak için yazılımlarınızı güncel tutar.
 • Parolalar: Tüm hesaplarınızı tek bir ana parola ile güvende tutun.
 • Tarayıcı Temizleme: Tarayıcınızdan araç çubukları ve diğer istemediğiniz veya ihtiyacınız olmayan eklentileri kaldırın.
 • Kurtarma Diski: Sistemin başlamasını engelleyen bir virüs bulaştığında başlatmak için CD veya USB diskte bir Kurtarma Diski imajı oluşturun.

Avast Free Antivirus 20.8.2429 Güncellemesi ile Gelen Yenilikler

 • İyileştirilmiş Erişilebilirlik - Arayüz engelli kullanıcılar için daha uygun hale getirildi.
 • Daha Güvenli Webde Gezinme - Web Shield (Web Kalkanı) artık Google'ın QUIC protokolündeki tehditleri taramayı destekliyor.
 • Daha Dost CyberCapture - Avast'ın tanımlayamadığı bir dosyaya rastlarsanız, CyberCapture onu detaylı bir analiz için ThreadLab'e gönderir. Her zamankinden daha kolay hale getirmek için tüm bu süreci güncelledik.
 • Daha İyi Uzaktan Erişim Kalkanı (Remote Access Shield): Avast, yalnızca Windows'un Samba protokolünü desteklemekle kalmıyor, aynı zamanda bilgisayarınıza tüm uzaktan bağlantı girişimlerini göstermek için kayıtlar da ekledi. (Yalnızca Premium sürümler)
 • Güvenlik Duvarı (Firewall) VPN'leri tanıyor - Güvenlik duvarı artık Avast VPN'i ne zaman kullandığınızı biliyor ve bulunu bilinmeyen bir ağ olarak sınıflandırmıyor. (Yalnızca Premium sürümler)
ARTILAR

Dosya saygınlığı

Uzaktan erişim desteği

Bulut tabanlı koruma

Grafiksel Türkçe arayüz

Ücretsiz kullanım

EKSİLER

YORUMLAR