Crystal Saga (windows)

Crystal Saga

Crystal Saga
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Crystal Saga, ücretsiz olarak internet tarayıcınız üzerinden kurulum yapmadan oynayabileceğiniz bir fantastik MMORPG oyunudur.

Crystal Saga, izometrik 2.5D olarak internet tarayıcı tabanlı, geniş dünyası ve zengin içeriğiye dikkat çeken ücretsiz bir MMORPG oyunudur. Oyuncular Mage, Knight, Priest, Ranger ve Rogue sınıflarından birini seçerek Vildalia isimli fantastik bir dünyanın kapılarını aralıyorlar.

İçerik bakımından oldukça zengin olan Crystal Saga'nın normal bir MMORPG'nin vaat ettiklerini kendi başına tarayıcı üzerinden sağlaması oldukça dikkat çekici bir özellik. Seviyenize göre sürekli gelişme gösteren harita, görevler, çeşitli eşya ve silahlar oyunun heyecanını tetikler şekilde oyuncuyu kolaylıkla bu büyülü dünyaya ısındırıyor. Ayrıca bir online oyundan beklenen diğer oyuncularla iletişim de tatmin edici bir seviyede.

Crystal Saga'da asla yalnız hissetmenize olanak tanımayacak hayvan ve binek sistemi oyuna büyük yarar sağlamış. 10. seviyeden itibaren evcil hayvan eğitmeye başlıyorsunuz ve bu sevimli arkadaşlar sizlere görevleriniz boyunca yardım sağlıyor, çeşitli eşyaların ve güçlendirmelerin kullanımında etkili oluyorlar. Bunun yanı sıra karakterinizi biraz geliştirdikten sonra edinebileceğiniz binekler Vildalia'nın devasa dünyanızda daha rahat ve hızlı hareket etmenizi sağlıyor. Vildalia 7 büyük bölgeden oluşan ütopik bir dünya ve güzellikleri kadar köşe başı sizi bekleyen kötülükler de burada kol geziyor. Bir tanrıçanın yarattığı bu evrende insanlar ve elfler olarak zebani sınıfına karşı koymanız ve barışcıl düzeni sağlamanız gerek. Peki buna hazır mısınız?

Yetenek çeşitliliği kadar oyunda yetenek ağacı da büyük dikkat çeken özellikler arasında. Her sınıfın iki farklı alt yetenek ağacı bulunmakta ve buna göre karakterinizin oyun içerisindeki rolünü belirleyebiliyorsunuz. Healer, DPS, Tank rolleri Crystal Saga'da da etkin bir şekilde kullanılıyor. DPS (Damage per Second) rolü oyun içerisinde saldırı gücü rolü üstlendiğinizi ve karşı koyacağınız savaşlarda bilek gücünü sizin üstlendiğinizi gösteriyor. Healer diğer oyuncuları savaşta ayakta tutmak için sağlık yenilerken Tank da savaşın darbelerini takım arkadaşlarından korumak üzere öne atılan koruyucu görevinde. Bu roller en çok zindan bölümlerinde çalışıyor ve zindana göre karakterlerin sınıflandırılmasını sağlıyor.
Crystal Saga'nın en hoş görünen özelliği şüphesiz kanat sistemi. Karakterinizin özellikelerine göre şekillenen bu büyülü kanatlar sizin yeteneklerinizi ve gücünüzü de arttırıyor. Her karakterin kendine özel güç seçenekleri bulunduğu için kanat seçiminde akıllıca davranmak gerekiyor.

Oyun tüm bahsettiklerimiz düşünüldüğünde oynanabilir, güzel bir yapı sağlasa da bu kadar görkemli görüntülere oyun içi animasyonlar maalesef hiç yakışmamış. Animasyonların zayıflığı oyun içerisinde vuruş hissini ve genel zevki etkiler derecede yetersiz. Ancak yetenek kullanımında bu sizin için bir sorun teşkil etmeyecekse animasyonlar kesinlikle oynanışa yansıyan bir elementte değil. Oyun keyfinizi bunları göz ardı ederek sürdürmeniz pekala mümkün.

Günlük yarışmalara, etkinliklere, görevlere ve zindan maceralarına hazırsanız Crystal Saga Origins'in sizlere vaat ettiği birçok özellik var ve bunların hepsini kurulum istemden oyunculara sunması tekrar takdir edilecek bir özellik. Kılıcınızı, büyünüzü kuşanın, Vidalia'nın büyülü dünyasına dalın. Crystal Saga yeni oyuncularını bekliyor.