Desktop Ticker 1.9.3.310 (windows)

Desktop Ticker

Desktop Ticker
ÜCRETSİZ
İndir 0.40 MB
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Desktop Ticker RSS tabanlı bir masaüstü haber görüntüleme yazılımıdır

Desktop Ticker favori haber kaynaklarınızın yayınladığı haberleri bir araya toplayan ve masaüstünüzden kolayca bu haberlere göz atmanıza yardımcı olan RSS tabanlı bir haber takip yazılımıdır.

Bilgisayarlarınıza tamamen ücretsiz olarak indirip kullanabileceğiniz bir yazılım olan Desktop Ticker haber takip etme işini oldukça pratik bir hale getiriyor. Yazılım temel olarak haber başlıklarını masaüstünüze taşıyor. Bu haber başlıkları otomatik olarak değişmekte ve kullanıcılar haber başlıklarının üzerine fare imlecini taşıdıklarında haberlerle ilgili detaylar görüntülenmekte. Bu sayede ilginizi çeken haberi belirlemeniz daha kolay hale geliyor.

Klasik olarak haber takip etmek için internet tarayıcımızı açarak haber sitelerini ziyaret ediyoruz. Fakat sistemimizin düşük konfigürasyona sahip olması nedeniyle internet gezintisi yapmak çok pratik olmayabiliyor. İşte bu tür durumlarda Desktop Ticker yardımınıza koşmakta. Program ile haber takibi yapabileceğiniz siteleri belirlemeniz yeterli. RSS akışını belirledikten sonra o kaynaktan gelen haber başlıkları masaüstünüzde görüntülenmeye başlıyor.

Desktop Ticker içerisinde çeşitli yapılandırma seçenekleri de barındırıyor. Yazılım üstündeki simgeleri ve haber takip çubuğunun konumunu değiştirebiliyorsunuz. Ayrıca haber çubuğu saydamlığı da değiştirilebiliyor. Haber başlıkları arasındaki geçiş hızı ve geçiş yönü de değiştirilebilmekte.

YORUMLAR