Dungeon Marathon (windows)

Dungeon Marathon

Dungeon Marathon
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Dungeon Marathon eski atari oyunlarını andıran bir beceri oyunudur

Dungeon Marathon 80'li ve 90'lı yıllarda oynadığımız klasik arcade oyunları andıran retro stili ile dikkat çeken bir kaçış oyunu olarak tanımlanabilir.

Zindanlara dalarak canavarlarla savaştığınız RPG oyunları temel alınarak geliştirilmiş Dungeon Marathon'da basit bir oyun mantığı yer alıyor; fakat oyun yüksek derecede heyecanlı bir oynanaış sunuyor. Dungeon Marathon'da farklı kahramanlardan birini seçiyoruz ve zindanalra dalarak ilerlemeye çalışıyoruz; fakat düşmanlarımızla savaşmamıza izin verilmiyor. Tek yapabildiğimiz şey elimizden geldiğince hızlı koşmak ve karşımıza çıkan bonusları toplayarak geçici avantajlar kazanmak.

Dungeon Marathon'da yer alan kahramanlar farklı istatistiklere sahipler; bu da belli alanlarda güçlü, belli alanlarda zayıf oldukları anlamına geliyor. Oyunda 80'den fazla bölüm, bu bölümler içinde bölüm sonu canavarlarından kaçtığımız sahneler bulunmakta. Düşmanlar bizi dört bir yandan kuşatıken elmaları toplayarak hayatta kalıyor, bonusları toplayarak düşmanları geçici bir süreliğine dondurabiliyoruz.

Dungeon Marathon düşük sistem gereksinimli bir oyun olduğu için eski bilgisayarlarınızda bile rahatça çalışabiliyor. Dungeon Marathon'un minimum sistem gereksinimleri şu şekilde:

- Windows XP işletim sistemi

- 1.6 GHz işlemc

- 1 GB RAM

- 64 MB dahili ekran kartı

- DirectX 9.0c

- 82 MB boş depolama alanı

YORUMLAR