Duty of Heroes (windows)

Duty of Heroes

Duty of Heroes
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Kahramanların Görevi, fantastik bir dünyada geçen rol yapma/aksiyon karışımı bir online oyundur.

Fantastik bir dünyada karanlık bir yolculuğa çıkmaya hazır mısınız? Asırlık ejderhaların zindanların kapısında beklediği, unutulmuş efsunların her sene doğacak seçilmiş kahramanları koruduğu bu diyarda kendi kahramanlık hikayenizi yaratacaksınız. Yani en azından bize söylenen buydu.

Kahramanların Görevi'nde dilediğimiz sınıftan bir karakter yaratarak görevler boyunca ilerleyen bir sırada yeteneklerimizi ve elbette üstümüzü başımızı geliştiriyoruz. Çoğu web tabanlı MMORPG oyununda gördüğümüz izometrik kamera açısı sistemiyle genellikle 2 boyutlu olarak, bazen de 3 boyutlu-gibi zindanlara girmemiz ve yaratık avlamamız mümkün. Zindan ve savaş sistemi tamamen 2 boyutlu tutularak kağıt üzerinde animasyon gibi olmuş. Karakterinizin yeteneklerini kullanmak çoğu zaman fark edilmeden bir anda ortaya çıkan kısa bir animasyondan ibaret. Ama düşmana verdiğiniz hasar rakamları her şeyden büyük çıkıyor, çünkü hasar vermek önemlidir.

Konu olarak ise aslında oyunun tanıtım metinlerinde yazan şey orada kalmış diyebiliriz. Oyuna başladıktan sonra hikaye namına pek bir şey anlamanız mümkün olmuyor, kaldı ki Türkçe çeviride de kimi sıkıntılar var. Yayıncı Esprit Games en azından Türkçe desteği sunarak bu tarzda online oyun severler kitlesine yardımcı olmuş. Oyun içerisinde görevle ilgili olan metni anlamanız yetiyor, zaten yaratık avlamak dışında pek fazla bir şey yapmıyoruz. Biz kahramanız, büyük düşünmemiz gerekli. Ama düşünemiyoruz...

Kahramanların Görevi ücretsiz bir oyun olduğu için beraberinde binlerce epilepsi nöbetini de getiriyor, oyuna başlar başlamaz sol köşeden fırlayan cıvıl cıvıl "Premium Al" reklamları kötü anlar yaşamanıza neden olabilir. Bunların arasında ücretsiz dağıtılan güçlendiriciler de var. Şanslıysanız onlardan kazanarak bir günlüğüne fazladan deneyim puanı gibi bonuslarla ödüllendiriliyorsunuz. Ama o reklamlar asla oradan gitmiyor. Kahramanlık yolculuğu boyunca karşılaştığım tek dostum onlar oldu, zira oyunda başka bir oyuncuya rastlamak da pek mümkün gibi gözükmüyor. Tabii yine rus karakterli onlarca bot sizi bekliyor.

Bu tip oyunlarda savaş mekaniği olarak sıra tabanı kullanılmasına artık alıştık, o konuda bir problem yok. Hatta düşman canavarların kimi zaman sizi şaşırtarak alan büyüsü kullanmaları gafil avlanmanıza neden olabiliyor. Tabii yine ne izlemesi zevkli ne de oynaması. Animasyonların zayıflığıyla da birleşince zindan turlarınız, PTT'de sıra bekleme macerasına dönüşebilir.

Kahramanların Görevi tamamen ücretsiz olarak online oyunlardan hoşlananlar için yeni kahramanlarını bekliyor. Yukarıdaki "Hemen Kaydol!" butonundan kaydınızı gerçekleştirip hemen oyuna girebilirsiniz.

ARTILAR

Büyücüler sopayla saldırıyor

Ejderhalar var

Diyalog çevirilerini takip etmek çok eğlenceli

EKSİLER

Reklamlar aşırı derecede büyük

Yürüyerek geçebileceğiniz binekler

Grafik ve animasyonlar

YORUMLAR