Exanima (windows)

Exanima

Exanima
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Exanima izometrik kamera açısıyla oynanan bir aksiyon RPG oyunudur

Exanima eğer son zamanlardaki aksiyon RPG oyunlarında aradığınız tadı bulamadıysanız oldukça hoşunuza gidecek bir RPG oyunu.

Aksiyon RPG oyunlarını seviyorsanız son dönemlerde çıkan Diablo 3 ve Torchlight serisi oyunlarını duymuşsunuzdur. Bu oyunlar oynanış mekanikleri olarak hoş olsa da atmosfer olarak birçok oyuncuyu sarmıyor. Çizgi roman tadındaki grafikler nedense RPG oyunlarındaki atmosferi canlandırmakta eksik kalabiliyor. Diablo 3, çıkışından önce birçok oyuncu tarafından bu nedenle ciddi eleştiriler almıştı. Serinin daha önceki oyunları da göz önüne alındığında Diablo 3 potansiyelini tam anlamıyla ortaya koyamayan bir oyun olmuştu. Halen Diablo 2'deki atmosferi özleyen birçok oyuncu seneler önce çıkan bu klasik oyuna geri dönüş yapıyor ve yeniden oyunu oynamaya başlıyor.

İşte siz de bu tür bir oyuncuysanız Exanima sizin için güzel bir alternatif olacaktır. RPG oyunlarındaki karanlık atmosferi başarılı bir şekilde yaşatabilen Exanima çizgi roman tarzı grafikler yerine daha gerçekçi görünen, sevimlilikten uzak grafiklere sahip. Exanima'nın detaylara büyük önem verdiği söylenebilir. Bu detaylar oyunun fizik motorunda ve savaş sisteminde kendini gösteriyor. Oyunda etrafımızdaki hemen hemen her eşyayla etkileşime girebiliyoruz ve Skyrim'de olduğu gibi sağı solu devirebiliyoruz. Düşmanlarımızın yapay zekası da bu etkileşimlerden nasibini alıyor. Gerçek zamanlı savaş sistemine sahip olan oyunda düşmanlarımızla mücadele edebilmek için kendi stratejilerimizi geliştirebiliyoruz.

Exanima'nın düşük konfigürasyona sahip bilgisayarlarda bile çalışabildiği söylenebilir. Oyunun minimum sistem gereksinimleri şu şekilde:

  • Service Pack 3 yüklü Windows XP işletim sistemi
  • Çift çekirdekli Intel Core2 veya AMD Athlon II işlemci
  • 2 GB RAM
  • 512 MB video belleğe sahip Intel HD 4000, AMD Radeon HD 2600 veya Nvidia GeForce 8600 ekran kartı
  • 2 GB boş depolama alanı
  • Ses kartı

YORUMLAR