Final Fantasy 15 (windows)

Final Fantasy 15

Final Fantasy 15
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Final Fantasy 15 fantastik hikayeye sahip açık dünya tabanlı bir RPG oyunudur

Final Fantasy 15 ilk önce oyun konsollarına özel olarak çıkış yapan açık dünya tabanlı RPG oyununun bilgisayar sürümü.

Final Fantasy XV Windows Edition adıyla PC platformuna gelen Final Fantasy XV'in konsol sürümleri büyük beğeni kazanmış, yüksek grafik kalitesini çılgın bir açık dünya ve eğlenceli bir oynanış ile birleştirmişti. Fakat bu oyunu çıktığı dönemde bilgisayarlarımızda oynayamamış, uzaktan seyretmekle kalmıştık. Final Fantasy XV PC'ye biraz geç geliyor; fakat bunu kapattıracak yeniliklere sahip olacak. 

Bilim kurguyu ve fantastik öğeleri birleştiren Final Fantasy XV'de kalabalık şehirleri ziyaret edebileceğimiz gibi şehir dışına çıkarak vahşi doğanın içinde maceraya atılabileceğiz. Doğada serbestçe gezen yaratıklar ve makinelerle yüzleşebilecek, beklenmedik sürprizlerle karşılaşabileceğiz. Final Fantasy XV bize çeşitli araçlarla ve bineklerle yolculuk etme imkanı da veriyor.

Final Fantasy 15'e can veren, Square Enix'in kendi geliştirdiği Luminous Engine adlı oyun motoru Final Fantasy PC sürümü için özel olarak yapılandırılıyor. Oyunun PC versiyonu 4K çözünürlüğün yanısıra 8K çözünürlüğü destekliyor, özel grafik ayarları sunarak görsel tecrübeyi bir adım öteye taşıyor.

Final Fantasy XV PC sürümü, orijinal oyunun yanısıra oyun için daha önceden yayınlanmış ücretsiz içerikleri ve ücretli indirilebilir içerikleri de kapsamakta.

YORUMLAR