FINAL FANTASY V (windows)

FINAL FANTASY V

FINAL FANTASY V
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

FINAL FANTASY V, ünlü JRPG serisinin beşinci oyunu olarak fantastik rol yapma oyunları arasında başarılı bir oyundur.

İlk olarak 92 yılında SNES için çıkan Final Fantasy 5'ten tam 23 sene sonra klasik RPG oyunu PC'ye çıkışını kutluyor! Ünlü Final Fantasy serisinin beşinci oyunu, eşsiz karakter diyalogları, dünyayı değiştiren hikayesi ve hala birçok hayranı tarafından konuşulan müzikleriyle arkadaşlığın gücünü tekrar ekranlara getirecek.

Geliştirici Square Enix'in son zamanlarda serinin üstüne düşmesiyle birlikte etrafta çokça Final Fantasy oyunu görmekteyiz. Seri bayağı köklü olduğundan genellikle hep eski konsol sistemlerinde görmeye alışkın olduğumuz oyunlar artık PC, mobil, hatta yeni nesil konsollarda bile remake olarak yeniden karşımızda çıkıyorlar. Serinin birçok oyununu da şu anda Steam üzerinden bulabilirsiniz.

Final Fantasy 5, konu olarak dünyanın elementlerini kontrol eden 4 kristalin gücünü tehdit edecek bir meteoru ele alıyor. Meteorun düştüğü yeri araştırmaya çıkan gezginimiz Bartz ile maceraya başlıyor, arkadaşlarımızı da yanımıza alarak kötü büyücü Exdeath'in emellerine engel olmaya çalışıyoruz.

Seri içerisinde en çok karakterlerin kişiselleştirme seçenekleri ve iş sistemiyle bilinen beşinci oyun, ilk çıktığı SNES konsolunda 2 milyondan fazla satmıştı. Siz de Final Fantasy evrenini merak ediyor ancak nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız beşinci oyun, karakterler ve klasik oynanış tadında başlamak için iyi bir oyun olabilir.

ARTILAR

Final Fantasy serisine yakışır bir hikaye ve oynanış

Diyaloglar eğlenceli

EKSİLER

Sıra tabanlı savaş sistemi sıkabiliyor

YORUMLAR