Gamepad Map 2.7.1 (windows)

Gamepad Map

Gamepad Map
DENEME SÜRÜMÜ
İndir 7.29 MB
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Gamepad Map kontrol cihazınızın kontrol şemasını yapılandırmanıza imkan tanıyan bir programdır

Gamepad Map eğer Xinput şemasına sahip bir gamepad kullanıyorsanız oldukça işinize yarayabilecek bir yazılım.

Gamepad Map temel olarak kullanıcılara gamepad ile bilgisayarda oyun oynama ve bilgisayarı gamepad ile kontrol etme konularında yardımcı olan bir kontrol emülatörü. Günümüzde birçok oyun Xinput şemasına sahip kontrol cihazlarıyla uyumlu bir şekilde geliyor ve kullanıcılar bu oyunlarda gamepadlerini kullanabiliyorlar. Fakat Witcher serisinin ilk oyunu gibi bazı eski oyunlar bu tür kontrol cihazlarını desteklemiyorlar. Bazı yeni oyunlar da gamepad düşünülerek geliştirilmiyor; bu nedenle bu oyunları gamepad kullanarak oynamak için Gamepad Map gibi alternatif çözümlere başvuruyoruz.

Xbox 360, Xbox One ve Logitech F710 gibi kontrol cihazlarını destekleyen Gamepad Map kontrol cihazınızın tuşlarını klavye ve fare tuşları gibi kullanmanıza yardımcı oluyor. Bunun yanında analog çubukları fare hareketlerini gerçekleştirmek için kullanabiliyorsunuz. Programı açtığınızda gamepad tuşlarınıza ve kontrol çubuklarına seçeceğiniz fonksiyonları atayabiliyorsunuz.

Gamepad Map içerisinde farklı kontrol cihazlarınız için farklı profiller oluşturabilmektesiniz. Ayrıca farklı oyun türleri için farklı kategoriler de mevcut. Gamepad Map'te oluşturduğunuz kontrol şemalarını XML formatında kaydedebilir ve yedekleyebilirsiniz. Dilerseniz oyunlar için hazırlanmış kontrol şemalarını indirerek programa aktarabilir ve kontrolleri baştan yapılandırma derdinden kurtulabilirsiniz.