Happy Chef (windows)

Happy Chef

Happy Chef
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Happy Chef, popüler yemek şefi olmaya çalıştığınız yorucu ancak eğlenceli bir Windows 8.1 oyunu.

Happy Chef, Windows Mağazası’nda en çok oynanan zaman yönetimi oyunları arasında ve de ufak boyutlu olmasına rağmen hem görsel açıdan hem de oynanış olarak oldukça kaliteli diyebilirim. Windows 8.1 üzeri tablet ve bilgisayar gerektiren oyunda dünyanın en iyi şefi olmaya çalışan dört aşçıyı kontrol ediyoruz. Dünyanın farklı noktalarında bulunuyor ve gözde restoranlarda birbirinden lezzetli yemekleri müşterilere sunuyoruz.

Seri haline gelmiş tüm platformlarda popüler olan ender oyunlar arasında yer alan Happy Chef oyununda 5 farklı restoranda 100’den fazla yemek pişiriyoruz. İlk defa mutfağa giren acemi aşçılarla dünya mutfağından farklı menüler hazırlıyoruz. İlk çalışma günümüzde hamburger ve içecek hazırlamaktan başka bir şey yapmamıza rağmen yoğun geçiyor. Amacımız art arda gelen müşterilerin restorandan memnun ayrılmasını sağlamak. Bunun için verilen siparişleri zamanında ve yakmadan sunmamız gerekiyor. Fazla pişirme sonucu yaktığımız her yiyecek doğrudan çöpe gidiyor ve günlük kazancımızdan kesinti yapılıyor.

Para kazandıkça yeni malzemeler satın alarak menü çeşidimizi arttırdığımız ve restoranımızı dekore edebildiğimiz oyunda oynanış gerçeğe yakın hazırlanmaya çalışılmış. Örneğin; hamburger hazırlarken öncelikle hamburgerin köftesini kararında kızarmamız, sonra hamburger ekmeğine koymamız gerekiyor. Menüleri hazırlarken sürükle bırak yöntemini kullanıyoruz. Oyunun zorluk düzeyi ise ayarlanmıyor. Zaten zorluk çok iyi ayarlandığından böyle bir seçeneğe ihtiyacınız olmayacak.

Happy Chef Özellikleri:

  • Yeni yemekler pişirebileceğiniz ve yeni malzemeler kullanabileceğiniz farklı restoranlar
  • Dünyanın en iyi şefi olmaya aday seçilebilir dört karakter
  • Uzun süreli oynanış (70’den fazla bölüm)
  • 100’den fazla yemek (Gerçekçi pişirme yöntemleri ile)

YORUMLAR