Heroes of the Banner (windows)

Heroes of the Banner

Heroes of the Banner
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Rol yapma ögeleriyle donatılmış heyecanlı bir kule savunma oyunu.

Kule savunma oyunları deyince aklınıza gelen ilk temanın farkındayım, orta çağ! En çok da mobil platformlarda görmeye alıştığımız kule savunma oyunları, birbirlerini tekrarlayarak insanların zamanını çalmayı çok iyi beceriyor. Oynanış, grafik, hatta bence en önemlisi tema faktörü olarak kule savunma yenilikçi hiçbir şey görmemizin ardından R2 Games'in yeni piyasaya sürdüğü tarayıcı tabanlı online oyun Heroes of the Banner, bu kuyruktan koparak beklenmedik bir hamleyle karşımıza çıkıyor.

Kule savunma temelinde olsa da içinde birçok MMORPG ögesi de barındıran oyunun kahraman sistemi ve elbetteki teması oldukça dikkat çekici. Midgard'ın evreninde Loki ve zebani ordusunu durdurmak için verdiğimiz savaşta birçok farklı sınıftan birini seçip, farklı yeteneklerle birlikte düşman ordularından merkezimizi korumaya çalışıyoruz. Bildiğimiz gibi genelde kule savunma oyunlarında aksiyonu es geçerler, sadece yönetmek üzerine kurulu sığ bir bakış açısından ele alırlar. Heroes of the Banner'da ise tam tersine oyunun en eğlenceli kısımlarından birisi savaş sistemi olmuş. Neden diye soracak olursanız, oyunda sürekli bir savunma halinde olduğumuz için yığın yığın gelen zebani ordularıyla başa çıkmak zorunda ve onlardan edindikleriniz ile kendi merkezinizi geliştirmek zorundasınız.

Farklı sınıflardan biriyle bölümleri geçtikçe seviye atlayacağınız bu macerada, karşılaşacağınız zindan ve özel bölümler için yetenekleriniz büyük önem taşıyor. Dediğim gibi savaş sistemi "oynanabilen" bir rol oynadığı için seviyenize göre dikkatlice hareket etmeli, gerekirse birden fazla yeteneği birleştirip zindanları o şekilde ele geçirmelisiniz. Özellikle ilerleyen aşamalarda kule savunma işi, siz her ne kadar iyi bir dövüşçü olursanız olun gerçekten zor bir hale bürünüyor. Her yolu temizleyerek kazandığınız deneyim puanlarıyla bir sonraki aşamaya atlıyor, yeni düşmanlar ve yerler keşfediyorsunuz. Dolayısıyla karşılaşacağınız zorluklar da bir o kadar artıyor.

Oyun içi para birimi olarak coin sistemini görüyoruz. Bunlar görevler yaptıkça ve düşman ordularını devirdikçe artıyor. Coin ile birlikte güçlendirmelerde bulunabiliyor, oyunu bir üst seviyeye taşıyabiliyorsunuz. Elbette her ücretsiz online oyunda görmeye alıştığımız, gerçek parayla satın alınan VIP sistemi Heroes of the Banner'da da karşımıza çıkıyor. Bu sistemin oyunda ciddi farklılıklar yaratması gözümden kaçmadı. Güzelim fikri yine "pay-to-win" bakış açısıyla değerlendirip kendilerini yakmışlar.

Facebook ile hemen giriş yapıp oynayabilme, kolay alışılacak oynanış ve renkli dünyasıyla Heroes of the Banner, zaman geçirmek isteyen oyuncular için farklı bir alternatif oluşturmuş. Özellikle mobil platformlardaki çöplerden yılmışsanız, kule savunma oyunlarından hoşlananlar için zaman geçirilebilecek bir yapım.

ARTILAR

Canlı renk paletiyle zenginleştirilmiş haritalar

Kule savunma temeline yerleştirilen RPG ögeleri

EKSİLER

Diyalog animasyonları biraz basit durmuş

Para ödeyen oyuncuların dengesizlik yaratması

Görev sistemi yetersiz

YORUMLAR