Ikaruga Demo (windows)

Ikaruga

Ikaruga
DENEME SÜRÜMÜ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Ikaruga klasik uçak oyunlarına güzel yenilikler getiren başarılı bir uçak savaşı oyunudur

Ikaruga retro tarzda bir yapıyı güzel yeniliklerle birleştiren shoot em up türünde bir uçak savaşı oyunudur.

Ikaruga'da dünyayı kurtarmak için mücadele veren son teknolojiye sahip bir savaş aracını kontrol ediyoruz ve gökyüzüne açılarak yüzlerce düşmanla ve güçlü bölüm sonu canavarlarıyla savaşıyoruz. Oyundaki temel amacımız üzerimize doğru gelen bütün düşmanları yok etmek ve bölümleri geçmek. Bu işi için silahlarımızdan ve kutup sistemimizden faydalanıyoruz.

Ikaruga ekranda dikey olarak ilerlediğimiz klasik shoot em up yapısına dinamiklik kazandıran kutup sistemini kullanıyor. Bu sistemde gemimiz 2 farklı kutba sahip. Beyaz ve siyah şeklindeki bu kutuplar bize fakrlı avantajlar ve dezavantajlar kazandırabilmekte. Bu kutuplar arasında dilediğimiz zaman geçiş yapabilmekteyiz. Bizim gibi, düşmanlarımızın da siyah ve beyaz kutupları bulunmakta. Eğer bizim zıt kutbumuza sahip düşmanlara ateş edersek daha yüksek hasar veriyoruz. Düşmanımızla aynı kutba sahipsek daha az hasar veriyoruz; fakat düşman mermileri bu durumda bize zarar vermiyor. Aynı kutba sahip 3 düşmanı arka arkaya yok edersek bonus puan kazanıyoruz. Oyun bu sayede oldukça sıradışı bir yapı kazanıyor.

Ikaruga'nın grafikleri oldukça kaliteli ve görsel efektler göz alıyor. Oyuncular tarafından yüksek beğeni kazanan oyunun minimum sistem gereksinimleri şu şekilde:

  • Windows XP işletim sistemi
  • Çift çekirdekli Intel Core 2 Duo veya AMD Athlon 64 X2 işlemci
  • 1 GB RAM
  • DirectX 9.0c destekli 256 MB video belleğe sahip ekran kartı
  • DirectX 9.0c
  • 512 MB boş depolama alanı
  • DirectX 9.0c destekli ses kartı

Oyunun demosunu nasıl indireceğinizi bu yazımızdan öğrenebilirsiniz:

Steam Hesabı Açma ve Oyun İndirme

YORUMLAR