Light of Darkness (windows)

Light of Darkness

Light of Darkness
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Light of Darkness, indirmeden internet tarayıcınız üzerinden oynayabileceğiniz bir fantastik MMORPG oyunudur.

Her geçen gün gelişmeye devam eden ücretsiz MMORPG sektörü içinde çok farklı bir cevherle karşılaştık! Light of Darkness ismiyle 3Claws'ın yayıncılığında sunucularını açmış yepyeni MMORPG oyunu, tarayıcı tabanlı olmasına rağmen oyuncu kitlesine sahiden bir şeyler kanıtlamak istercesine, son derece iddialı geliyor. Hatta ikinci sunucusunu da açarak geldi bile!

Light of Darkness'ın ilk göze çarpan özelliklerinden biri sıradan bir tarayıcı tabanlı MMORPG'dense grafikleri ve oynanışı oluyor. Yeni nesil üç boyutlu grafik motorunu tanıtan oyunda tamamen internet üzerinden oynamanıza karşın göz alıcı grafikler, canlı animasyonlar ve yaşayan bir dünyaya adım atıyorsunuz. Oyunun kosept resimleri bir yana, oyun içi grafikleri de yeni bir ücretsiz MMORPG arayanlara ilaç gibi gelecek.

İlk başladığımda kafama takılan tek nokta Light of Darkness'ın karakter yaratma ekranı oldu. Özenilmiş bir sisteme sahip olduğunu belli eden oyun, tüm canlılığına rağmen sadece 3 farklı sınıf seçmenize imkan veriyor. Savaşçı, suikastçi ve büyücü olarak ayrılan bu sınıflar herhangi bir MMORPG'nin temellerini alarak oluşturulmuş sanki. Tabii Light of Darkness'ın yeni çıkmış bir oyun olduğunu düşünürsek ileride yeni sınıfların eklenmesi de olası bir hal alıyor.

Sınıf farkları açısından gözüme fazla bir şey çarpmadı. Savaşçılar güçlü, dayanıklı ve tam bir savaş makinası gibi sahaya atılıyor ve zırhları da oldukça başarılı. Eşyaların karakteriniz üzerinde simgelenmesi yine sıradan bir tarayıcı MMORPG'sine oranla sizi şaşırtacak. Suikastçi olarak bilinen sınıf adeta kılıç dansıyla rüzgar gibi düşmanlarınızın arasında gezerek yüksek hasar veriyor. Büyücüyü zaten söylemeye gerek yok herhalde, büyücü yani.

Görev sistemi bilindik şekilde ilerlemesine rağmen oyunun grafik motoru nedeniyle yaptığınız herhangi bir hareket belirli bir süre sizi oyunda tutacak gazı veriyor. Ancak şu anda oyunun yeni yeni gelişmesi nedeniyle çaresiz kaldığınız anlar, görev bozuklukları da yeri gelince moral bozabiliyor. Özellikle Light of Darkness'ın hikaye örgüsü içerisinde ilerleyen senaryoyla birlikte oyuncu biraz daha içeride tutulmaya çalışılmış. Grafik ve animasyonlar sayesinde bu zaten desteklenmiş, hiçbir şey yapmadan bile bulunduğunuz şehri gezmek keyifli oluyor.

Gelişmesi durumunda birçok rakibine tokat atacak Light of Darkness'ın oyun içi satın alma ögeleri şimdiye kadar karşılaştığım tüm artıları sarsar gibi oldu. Oyunun yeni yeni ayaklanması nedeniyle bolca reklam, oyun içi eşya satın almaya itişi ve günlük görevlerin az çok zorunlu hale getirilmesi ilk başta hevesinizi kesmezse, Light of Darkness'ı uzunca bir süre oynayacağınızı düşünüyorum.

ARTILAR

Şehir ve konsept çizimleri

Animasyonlar

Yeni nesil 3 boyutlu grafik motoru

Yetenekler gösterişli

EKSİLER

Reklam ve yönlendirmeler

Sınıf kıtlığı

YORUMLAR