Metro Exodus (windows)

Metro Exodus

Metro Exodus
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Metro Exodus post apokaliptik bir dünyada geçen bir FPS oyunu

Metro Exodus içerisinde hayatta kalma, korku, macera, gizlilik ve keşif öğelerini birleştiren bir FPS oyunu olarak tanımlanabilir.

Post apokaliptik bir dünyaya konuk olduğumuz Metro Exodus'da dünyayı kasıp kavuran bir nükleer savaşın 25 yıl sonrasında geçen olaylar konu alınıyor. Rusya'nın başkenti Moskova'da nükleer bomba patladığında bu şehir harabeye dönüyor, bir zamanlar bir hayli kalabalık olan bu şehirde geriye sadece birkaç bin hayatta kalan insan kalıyor. Radyasyon toprağı zehirliyor, yeryüzündeki canlılar mutasyon geçirerek korkunç yaratıklara dönüşüyorlar. İnsanlar, yaşamlarını devam ettirebilmek için metro  tünellerine sığınıyorlar. Bütün bunlar yetmiyormuş gibi devam etmekte olan iç savaş, zaten zor olan hayatı daha da zorlaştırıyor.

Metro Exodus'da biz Artyom adlı bir kahramanın yerine geçiyoruz ve metro tünellerinden çıkarak yanımıza aldığımız yoldaşlarımızla birlikte yeni bir hayata başlangıç yapmaya çalışıyoruz. Bu maceramızda kana susamış mutantlar ve paranormal olaylarla karşılaşacak, yeri geldiğinde savaşacak, yeri geldiğinde de gizlenerek ilerlemeye çalışacağız. Metro Exodus'daki sinematik anlatıma sahip hikaye 1 yıllık bir süreci kapsıyor, yani sonbahar, kış, ilkbahar ve yaz aylarını oyunda görebiliyoruz.

Göz alıcı bir grafik kalitesine sahip olan Metro Exodus kuvvetli atmosferi ile benzersiz bir oyun tecrübesi yaşatmayı hedefliyor. Oyunun oynanış videosunu aşağıdaki bölümden seyredebilirsiniz:

YORUMLAR