Mordheim: City of the Damned (windows)

Mordheim: City of the Damned

Mordheim: City of the Damned
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Mordheim: City of the Damned sıra tabanlı bir strateji-rol yapma oyunudur

Mordheim: City of the Damned, Warhammer dünyasında geçen bir hikayeye sahip olan RPG tabanlı bir sıra tabanlı strateji oyunu.

Mordheim: City of the Damned'de Mordheim adlı şehre düşen bir kuyruklu yıldızın ardından gelişen olaylar konu alınıyor. Bu kuyruklu yıldız lanetliler şehri Mordheim'i korkunç bir savaş alanına çevirmiştir. Farklı güçler bölgenin hakimiyeti için birbirine girmiş ve Wyrdstone parçalarının peşine düşere zenginlik ve şöhret peşine düşmüşlerdir. Biz de bu savaş ortasına bir taraf seçerek savaşa dahil oluyoruz ve kendi destanımızı yazmaya çalışıyoruz.

Mordheim: City of the Damned'de TPS türü bir kamera açısı kullanılıyor. Her savaşa girişimizde kahramanlarımızı seçiyoruz ve takımlar halinde savaşıyoruz. Hangi kahramanları bir araya getirdiğimiz savaşın gidişatını belirlemekte; çünkü her kahraman kendine has yeteneklere sahip. Oyun bir satranç oyununa benzeyen bir oynanışa sahip. Kahramanlarımız belli sayıda aksiyon puanına sahip. Her hamlede gerçekleştireceğimiz eylemler belli bir aksiyon puanına mal oluyor. Bu nedenle hareketlerimizi planlarken dikkatli bir şekilde hesaplama yapmamız gerekiyor.

Mordheim: City of the Damned'in oldukça güzel grafiklere sahip olduğu söylenebilir. Özellikle karakter grafikleri ve görsel efektler üst kalitede. Oyunun minimum sistem gereksinimleri şu şekilde:

  • Windows Vista ve üzeri
  • 2.4 GHZ çift çekirdekli AMD veya Intel işlemci
  • 4 GB RAM
  • 1 GB DirectX 9.0c uyumlu AMD Radeon 5850 veya Nvidia GeForce GTX 460 ekran kartı
  • DirectX 9.0c
  • İnternet bağlantısı
  • 9 GB boş depolama alanı

YORUMLAR