Neswolf Folder Locker 2.0.0.0 (windows)

Neswolf Folder Locker

Neswolf Folder Locker
ÜCRETSİZ
İndir 0.33 MB
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Bilgisayarınızda yer alan dizin ve klasörleri kilitleyerek güvenlik altına almak için kullanabileceğiniz ücretsiz bir program.

Bilgisayarlarda yer alan gizli klasörlerimizi ya da önemli iş belgelerimizin olduğu dizinleri koruma altına almak bazen oldukça zor olabiliyor. Zira Windows'un sunduğu güvenlik araçlarına erişim bazen karmaşık yöntemlerle sağlanıyor ve sağlansa bile kullanıcı şifresini ele geçirenler dosyaları başka konumlara kopyalayarak erişim sağlayabiliyorlar.

Dolayısıyla dosya ve dizinleri yetkisiz kişilerden korumak amacıyla kullanılabilecek ücretsiz ve basit programlar üreticiler tarafından sağlanıyor. Bunlardan bir tanesi de Neswolf Folder Locker programı ve oldukça basit olmasının yanında kullanmak için herhangi bir bedel de talep edilmiyor.

Kurulum sürecinin ardından masaüstüne kendi ikonunu yerleştiren programı bu ikonla hemen açabiliyor ve daha sonra içerisindeki dosya tarayıcısı sayesinde istediğiniz dizini bularak işaretlemeniz gerekiyor. Programın bu konudaki eksiklerinden bir tanesi maalesef dizin adı içerisinde boşluk bulunması durumunda erişimi engelleyememesi ve bu nedenle hangi klasörleri kilitlemeye çalıştığınıza dikkat etmelisiniz.

Dizin seçimini yaptıktan sonra "Lock Folder" butonunu kullanarak direkt olarak klasörü erişilmez hale getirebilirsiniz. Erişime kapatılan dizinlere tıklansa bile tıklayanlar herhangi bir tepki alamayacaklardır ve klasör açılmayacaktır.

Önceden kilitlenen klasörü açmak için yine programı kullanmanız ve varolan erişim engelini kaldırmanız gerekmektedir. Engelini kaldırdığınız klasörler yeniden erişime açık hale geleceklerdir.