Rainbow Saga (windows)

Rainbow Saga

Rainbow Saga
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Rainbow Saga bilgisayarınızda herhangi bir kurulum gerektirmeyen, tamamen internet tarayıcınız üzerinden oynanan, fantastik ve renkli dünyasıyla topladığı geniş kitle arasında ilgi çeken 2-boyutlu bir MMORPG oyunudur.

Şirin kahramanların kendi fantastik dünyaları için savaştığı cıvıl cıvıl bir MMORPG oyunu mu arıyorsunuz? Troonmill isimli diyarın çılgın kahramanlarıyla ve onların yine şirin görünümlü düşmanlarıyla tanışmaya hazır olun. Rainbow Saga'da karanlık çöktüğünde bile savaşmak için ışıldayan 3 farklı savaşçı sınıfları sizleri bu ücretsiz ve tarayıcı tabanlı MMORPG'de sizleri bekliyor.

Troonmill kutsal topraklarıyla yedi ayrı eserle korunuyor ve her şeyin başında halktan dünyalarını korumak üzere Holy Knight'lar çalışıyordu. Sonrasında kötücül şeytan lordu geldi ve Troonmill'i kendi topraklarına katmak için dünyaya kaosu hüküm sürdü. Kahramanlar kendilerini feda ederek yedi eseri çalıştırdı ve Troonmill tekrar eski haline döndü. Kutsal topraklarda yeniden alevlenen bir kötülük dalgalanıyor ve siz de yeni kahramanlar olarak şeytan lordunun yeniden ayılmasını engellemek zorundasınız. Karanlıklar arasında ilerleyen ve gücünü doğadan alan Dark Ranger, en güçlü iradeye sahip koruyucular Holy Knight'lar ve kutsal ışıkla birlikte doğanın gücünü kullanan Elementalist bu düzeni korumak için maceraya atılıyor.

Rainbow Saga'ya ilk başladığınızda sizi sevecen bir ortam bekliyor. 2 boyutlu dünyasıyla renkli grafikleri, oyunda etrafınızda nasıl kötücül bir şeyler olabilir ki algısını akla getiriyor. Çünkü Rainbow Saga'nın düşmanları da son derece sevimli! Oyunda klasik MMORPG elementlerinin yanı sıra belirli bir görev sistemindense zindan sistemi karşımıza çıkıyor. Daha ilk seviyelerde başladığınız zindanlar oyuna alışmanızı sağlayarak aslında 2 boyutlu bir yapıda oldukça eğlenceli bir oynanış sunuyor. Karşılaştığınız meyve canavarlarını yenemediğiniz takdirde sizi de canavara dönüştürüyorlar ve belirli bir süre böyle dolaşmak zorunda kalıyorsunuz. Rainbow Saga böylesine ilginç, komik ve bir o kadar a oynaması eğlenceli bir online oyun.

Genel oyun dinamiklerinin yanısıra sınıflara da değinmek gerekirse başta doldurucu görünen bu sınıflar maalesef özellikle iki üç zindan sonra biraz yetersiz kalabiliyor. Etrafta herkesin Holy Knight veya Dark Ranger olarak gezmesi bir yana, sınıflara ayrılan yetenekler de Rainbow Saga için doyumsuz bir tavır sergiliyor. Oyunun zindan sistemi üzerinde işlediği düşünülecek olursa birkaç fazla sınıf Rainbow Saga'ya hiç de fena gitmezdi diye düşünüyorum.

Şehirler ve zindanlar arası tanınan ödül sistemi ve günlük görevlerle karakterinizi rahatça geliştirebilir, ilerleyen seviyelerde binek ve arena sistemine de giriş yapabilirsiniz. Rainbow Saga'nın PvP sistemi de 2 boyutlu bir oyun için oldukça umut vaat edici. Ancak buradaki sınıf sıkıntısı tekrar arena bölümlerinde de karşımıza çıkıyor. Kaldı ki binekler ve özel maçlar biraz yüksek seviye gerektiriyor ve bu anlamda VIP üyeler normal oyunculardan biraz üstünlük sağlıyor. Klasik bir free-to-play yapısı maalesef Rainbow Saga'da da karşımıza çıkıyor. Ancak hiç para ödemeden de bir sürü etkinlik yapabileceğiniz, arkadaşlarınızla eğlenebileceğiniz bir MMORPG olarak Rainbow Saga tatmin edici tavrıyla tüm fantastik oyun severleri topluluğuna bekliyor.

ARTILAR

Renkli dünyası genel olarak ilgi çekici bir yapıya sahip

Oynanış mekanikleri benzer türlere oranla daha başarılı

EKSİLER

Daha fazla sınıf seçeneği tanıtılabilirdi

YORUMLAR