ScreenRes 1.3.0.0 (windows)

ScreenRes

ScreenRes
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    İngilizce

  • TOPLAM İNDİRME

    654

  • Üretici

    B. Vormbaum EDV

ScreenRes programı sayesinde bilgisayarınızın ekran çözünürlüğünü ve masaüstü ikon dizilimini eski haline döndürebilirsiniz.

Bilgisayarımızı kullanırken karşılaştığımız en uğraştırıcı sorunlar arasında maalesef yanlışlıkla ekran çözünürlüğünü değiştirmek ve bu nedenle tüm ikonların sırasının bozulması ve bunları baştan dizmek yer almaktadır. Özellikle eski programlarla uğraşanların başına sık sık gelen bu durum, ekran kartı sürücüsünün güncellenmesi, yanlışlıkla silinmesi ya da ekran kartının değiştirilmesi sonucunda da meydana gelebiliyor.

Dolayısıyla Windows'un kendi masaüstü durumu kaydetme aracı olmadığı için her ekran çözünürlüğü değişiminde karman çorman olan masaüstünü bir daha düzenlemek gerekiyor. ScreenRes programı bunu önlemek için hazırlanmış olan programlardan bir tanesi ve en kolay yoldan masaüstü diziliminizi ve ekran çözünürlüğünüzü geri almanıza yardımcı oluyor.

Programı kullanırken, şu anda sahip olduğunuz masaüstü durumunu direkt olarak kaydediyorsunuz ve böylece daha sonra yeniden kullandığınızda hafızaya kaydedilen bu masaüstüne yeniden dönüş yapabiliyorsunuz. Hem manuel hem de otomatik olarak çalışabilen uygulama sayesinde bilgisayar yeniden açıldığında orijinal çözünürlüğe otomatik olarak dönülmesini sağlayabileceğiniz gibi bunu istediğiniz her an da gerçekleştirebilirsiniz.

Çok kolay bir kullanıma sahip olan ve neredeyse hiç sistem kaynağı tüketmeyen programı sık sık masaüstündeki ikonlarının dizilimini kaybedenlere önerebilirim.

YORUMLAR