Shards of War

Shards of War
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Shards of War yoğun aksiyon tabanlı, bilim-kurgu ve askeri elementleri MOBA türüne yediren yepyeni bir MOBA oyunudur.

Not: Shards of War oyunu resmi olarak sonlandırılmıştır.

Shards of War, son zamanlarda tüm oyuncular tarafından yoğun ilgiyle oynanan MOBA türünün sınırlarını aşmaya geliyor! Bilindik tarzda faaliyetini devam ettiren MOBA oyunlarının üstüne taktiksel askeri oyun elementleri ekleyen ve bu türün kurgusunda da değişiklikler yaparak daha hızlı tempolu aksiyona yer verecek Shards of War, aynı zamanda oyun boyunca takım ruhunu hedef alan bir yapı sergiliyor.

Shards of War'ın diğer MOBA oyunlarından ne gibi farklılıkları var bir bakalım; öncelikle çoğu MOBA oyununda klasik olan düşük tempolu bir PvP mücadelesi Shards of War'da karşımıza çıkmıyor. Bunun en büyük nedeni oyundaki her bir maçın hızlı tempoyla başlayarak aynı şekilde devam etmesi. Koridor seçip belirli bir süre orada kalmanıza gerek yok, çünkü oyun ikinci özelliği olarak kişisel başarıya değil takım başarısına seviye adıyor. Böylece ekibinizle birlikte başarım kazanmanız, kişisel olarak maçta alacağınız skorlardan çok çok daha etkili olacak.

MOBA oyun kavramına yeni bir boyut getiren WASD kontrol şemasıyla Shards of War, PvP sahasında çok daha çevik hareketler yapmanızı sağlayacak ve kontrolünüzdeki karakterlerde de ustalık kazanmanıza imkan tanıyacak.

Oyun şimdilik beta aşamasında yola koyulacak olsa da Shards of War'ın şimdiden hazır 10 şampiyonu, ekibinize saldırı, destek ya da tank rolünde katılmaya hazır. Shards of War'ın şimdiki haliyle toplamda 10 şampiyonun 6'sı saldırı rolünde kendi özellikleriyle ön plana çıkarken, 2'si destek, 2'si ise tank rolüne hakim. Her birinin kendine has yetenek ve yapısı, özel eşya seçeneği ve stratejisiyle maçlarda bambaşka deneyimler yaşatacak.

Shards of War'ın klasik bir MOBA oyunu olarak hedefi aynı: rakibin üssünü yok etmek. Sizlere koridor boyunca yardımcı olacak droidler, düzenli olarak kendi sahanızdan çıkarak rakip üssüne hareket ediyorlar. Bu bağlamda Shards of War'ın klasik MOBA türündeki minion, kule ve şampiyon üçlüsünü içerdiğini söyleyebiliriz. Sadece deneyim kazanma ve genel oynanış diğerlerinden kendini ayırarak farklılık gösteriyor. Ayrıca kazandığınızda edineceğiniz puanlar sonraki maçlarda kullanacağınız değerli eşyaların kilidini açabiliyor, oyuna has 'Donanım Sistemi' eşya geliştirmeye imkan tanıyor. Eşya sistemi olarak yine karakterlerinizin seviyesi yükseldikçe daha güçlü eşyaları aktif edebiliyorsunuz.

Eğer MOBA türünden hoşlanıyor, PvP keyfini yepyeni elementlerle geliştirmek ve bilim-kurgu temasıyla birleştirmek istiyorsanız Shards of War'ın beta aşamasına kayıt yapıp benzersiz MOBA deneyimine hazırlanabilirsiniz.