Therian Saga (windows)

Therian Saga

Therian Saga
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Therian Saga, oyuncuların birçok rolde oynayabileceği sandbox tabanlı bir MMORPG oyunudur.

Therian Saga her ne kadar başta karşınıza sıradan bir tarayıcı tabanlı rol yapma oyunu gibi de çıksa, karakterinizi oluşturduğunuz anda kendinizi inanılmaz geniş dünyanın içinde buluyorsunuz. Sandbox, MMORPG, hatta strateji denebilecek en geniş etmenleri bir arada harmanlayan oyunda yapılacak onlarca iş, kişiselleştirilebilecek yüzlerce seçenek var. Örnek vermek gerekirse Therian Saga oynarken karşımda Minecraft ve Ultima Online'ın ilginç bir karışımını buluyorum.

Birçok farklı oyun yapısından ilham alarak kendine ortak bir pay çıkartan Therian Saga'ya elbette karakterimizi oluşturarak başlıyoruz. Kişiselleştirme sunan imkanlar sayesinde rol yapma türünü taşıyan oyunda asıl olay sonrasında karşınıza çıkıyor. Yarattığınız karakterle avlanabilir, dünyayı keşfedebilir, kendinizi geliştirmek için çalışabilir ya da bulduğunuz parçalarla craft yapabilirsiniz. Aslında oyunda yer alan zanaatlar çok çeşitli olduğundan bir şeyler yaratma fikri oyunun ana ilerleyişini oluşturuyor ve bu noktada işin içine biraz da strateji karışabiliyor. Çeşitli görevler için haritada belirli yerlere yollayacağınız karakterler belirtilen süre içerisinde geri dönüyorlar, bu yüzden bunu biraz orta çağ strateji oyunlarına benzetebilirsiniz. Ama hemen korkmayın, durum o kadar vahim değil!

Oynanış açısından fantastik dünya MMORPG türünü örnek alan Therian Saga, tarayıcı tabanlı olmasına rağmen iyi bir iş ortaya çıkarıyor. Öğrenmesi kolay, oyuncuya yardımcı olan navigasyon sistemleri sayesinde en azından nerede ne yapabileceğinizi biliyorsunuz. Aynı zamanda bahsettiğim görevler de kendiliğinden tamamlanıyor. Karakterinize adadığınız zanaata göre yapacak bir sürü şey var! Yönlendiğiniz alana bağlı olarak isterseniz hiç savaşmadan oyunu oynayabiliyorsunuz.

Savaşmak demişken Therian Saga'nın tarayıcı tabanlı olması sebebiyle dövüş mekanikleri biraz zayıf. Sıra tabanlı, RPG usulü bir dövüş sistemi var. Bunun sıra tabanlı olması tempoyu bayağı düşürüyor ve oyun burada sıkıcı bir hal almaya başlıyor. Bu yüzden avcılık işini hiç önermiyorum, başta kulağa en hoş gelen o, ama içine girdiğinizde hiç öyle olmuyor. Zaten oyun bana kalırsa bir şeyler üretmek üzerine, yani craft sistemi üzerine yoğunlaşmış. Farklı alanlarda karakterinizi geliştirerek daha büyük görevlere adım atıyorsunuz. Bu anlamda oyunun haritası ve zindanları bana yeterli gibi göründü.

Tamamen ücretsiz ve Türkçe dil desteği sunan Therian Saga'yı oynamak için hemen yukarıdan kaydınızı gerçekleştirebilir ve bu ilginç dünyaya adım atabilirsiniz.

ARTILAR

Zanaat ve kişiselleştirme çeşitliliği

Öğrenmesi kolay, basit oynanış sistemi

EKSİLER

Oyun genel anlamda düşük tempolu

Savaş sistemi zayıf

YORUMLAR