Cars Rush 1.0.0.0 (winphone)

Cars Rush

Cars Rush
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Cars Rush, Windows Phone cihazınızda tek başınıza oynayabileceğiniz basit görselli ve ufak boyutlu bir yarış oyunu.

Cars Rush, Windows Phone telefonunuzda ücretsiz olarak oynayabileceğiniz en basit görsellere sahip ancak en keyif araba yarışı oyunu diyebilirim. Yaklaşık 10MB büyüklüğünde olan yarış oyunu boş zamanlarda açıp oynanabilecek tarzda bir oyun ve sadece tek başına oynanabiliyor.

Kariyer, turnuvalar, teke tek yarışlar, süreye karşı oynama dahil pek çok modun yanında çoklu oyuncu desteği sunan araba yarışı oyunlarından hem görsel hem de oynanış olarak oldukça farklı olan Cars Rush oyununda beceri çok daha ön plana çıkıyor. Üst seviye araba yarışı oyunlarından da daha keyifli bir oynanış sunuyor.

Oyunda trafiğin aktığı tek yönlü ve üç şeritli bir yolda minik arabanızla son hız yol alıyorsunuz. Üç şeridi de kaplayan kamyonları sağlı sollu geçmeye çalışıyorsunuz. Oyunun bir sonu yok ve tek amacınız yüksek puan elde etmek. Puan kazanmak için yolunuza farklı şeritlerde çıkan altınları topluyorsunuz. Çok nadir çıkan güçlendiriciler ise bir anda hızlanmanıza sebebiyet veriyor ve kısa sürede çok puan toplamanıza imkan tanıyor. Bunların yanında geçtiğiniz her araba sonrası 1 puan kazanıyorsunuz. Kısacası oyunda tehlikenin içerisine ne kadar girerseniz o kadar puan kazanıyorsunuz.

Aracınızı yolda tutmak içinse basit kaydırma hareketini kullanıyorsunuz. Sola veya sağa parmağınızı kaydırarak araçları geride bırakıyorsunuz. Lakin oyun ilerledikçe araçların da sayısı arttığından bunu çok seri bir şekilde yapmanız, bir an bile olsun tereddütte kalmamanız gerekiyor. Tereddüt anında kaza yapıp oyuna yeniden başlıyorsunuz.

Traffic Racer’ın basitleştirilmiş sürümü olarak gördüğüm Cars Rush, boş zamanlarda kısa süreliğine oynamak için ideal. Ücretsiz olması, reklam içermemesi, ufak boyutlu olması en önemlisi de oynanış süresince keyif vermesi ile beğenimi kazandı.

YORUMLAR