Deep Space Fleet 1.4.3.2 (winphone)

Deep Space Fleet

Deep Space Fleet
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Deep Space Fleet, uzay istasyonu ve gemisi üretme, savaşma üzerine kurulu bir Windows Phone oyunu.

Deep Space Fleet, MMORTS oyunları arasında ve uzay oyunları oynamaktan keyif alıyorsanız Windows Phone telefonunuza indirip kesinlikle oynamanız gerektiğini düşündüğüm bir yapım. Strateji ve savaş unsurlarını harmanlayan yapımda uzayın derinliklerine iniyoruz ve diğer uzay gemileri ile kıyasıya savaşıyoruz.

Windows Phone platformunda uzay temalı onlarca savaş oyunu mevcut ancak MMORTS (Devasa çok oyunculu çevrimiçi gerçek zamanlı strateji) türünde bir mobil oyuna ilk kez rastladım. Deep Space Fleet adıyla karşımıza çıkan yapım Windows Phone 8 ve üzeri tüm cihazlar için ücretsiz ve tahmin edeceğiniz üzere aktif internet bağlantısı olmadan oynayamayacağınız oyunlar arasında.

Deep Space Fleet daha önce uzay oyunu oynadıysanız hemen alışacağınız bir yapım demek isterdim ancak değil. Hemen bir uzay gemisine atlayıp doğrudan savaşmaya başlamıyorsunuz. Bunun yerine uzay istasyonu oluşturma, uzay gemisi yapma, kaynakları yağmalama ve diğer uzay gemisi ile birebir savaşma gibi sizi sürekli strateji geliştirmeye iten bir yapım. Kısacası üret, savun ve saldır üzerine kurulu bir oynanışa sahip. Tam bu noktada belirtmem gereken bir şey var; Oyunun dil seçenekleri arasında Türkçe’ye yer verilmemiş. Eğer İngilizceniz iyi değilse oyunda ilerlemeniz oldukça zor. Oyunun başında alıştırma bölümü ile karşılaşıyorsunuz ancak yardım bir yere kadar ve kısa sürüyor; idareyi kendiniz alıyorsunuz.

Not: Deep Space Fleet oyununu büyük ekranlı Windows Phone telefon veya tablette oynarsanız kesinlikle daha fazla keyif alırsınız. Oyunda çok fazla ünite bulunduğundan ve sürekli bir şeyler kurmak durumunda olduğunuzdan, yapılar da mini olduğundan ufak ekranda uzun süreli oynama gözlerinizi bozabilir.

YORUMLAR