Dungeon Hunter 5 1.0.0 (winphone)
Dungeon Hunter 5
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    Türkçe , İngilizce , Almanca , Fransızca

  • TOPLAM İNDİRME

    466

  • Üretici

    Gameloft

Sevilen Dungeon Hunter serisinin beşinci bölümü her zamankinden daha iddialı bir Aksiyon ve Rol Yapma Oyunu.

Dungeon Hunter denildiği zaman akla gelen en önemli unsurlardan bir tanesi Gameloft'un aksiyon RPG türüne mobil platformlarda katmış olduğu beklenmeyen kalitedir. Dungeon Hunter 5 de bu yükselen beklentiyi yerine getirmeyi başaran ve çıkışı aylardır bekleyen bir oyun sansasyonu. Konsol oyunculuğunda alışık olduğunuz kaliteli grafikler ve geniş kapsamlı oyun kişiselleştirme seçeneklerini mobil platformlara uyarlamaya başaran oyun bir mobil oyundan beklenildiği kadar da seri olabiliyor. Dolayısıyla 15 dakikalık boş zamanınızda bir bu oyuna girip çıkarak iyi vakit size sunulmuş durumda.

Windows Phone kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulan bu oyun gelir durumunu eşitlemek için uygulama içi satın alma seçenekleri sunuyor. Modern bir yöntem seçen şirket bu sayede oyunseverlere ücretsiz bir deneme opsiyonu sunmuş olduğu gibi hiçbir zaman da para ödemenizi talep etmeden oyunu oynamanıza olank tanıyor.

Büyü ve kılıç kuşanmayı tercih ettiğiniz oyunda sizi bekleyen büyük entrikalar da var. Hikaye örgüsünü başarılı sinematiklerle bağlayan Dungeon Hunter 5 yeni jenerasyon konsol oyunlarından üzülerek alışmaya başladığınız 20 dakikalık zorunlu hikayeler anlatmıyor. Onun yerine dünya içerisindeki durumu ve sizin bulunduğunuz şartları özetlerken hikaye işleyişi oyun ile paralel ilerliyor. Bir kelle avcısının rolünü üstlendiğiniz oyunda düşman öldürerek veya ekstra satın alarak güçlenmeye başlıyorsunuz. Dolayısıyla insan avı bu oyunun vazgeçilmez bir parçası.

Dungeon Hunter 5'in başlangıç safhasında devasa karakter kişiselleştirme seçenekleriyle karşılaşmıyorsunuz. Onun yerine standart bir karakterle oyuna başlarken seviye atladıkça vermek istediğiniz özellikleri seçiyorsunuz. Böylece teknik anlamda hem daha kişisel bir oyun karakteri yaratırken oyun içerisinde giriş kısmınızı da daha kısa tutmuş oluyorsunuz. Canınız büyücü olmak istiyorsa bunu kendi ellerinizle başarmanız gerekiyor ve bu fikrin oldukça hoş olduğunu belirtmeliyim.

Bu tür oyunlarla daha önce karşılaştıysanız sizi neyin bekliyor olacağını hemen hemen tahmin ediyorsunuzdur. Yıkık bina, zindan, kale ve sokaklar arasında rakipleriyle boğuşan bir cengaveri oynarken ilerlemeye devam ettikçe karşınıza daha zorlu rakipler çıkıyor.

Uygulama içi satın alma menüsünde köklü bir değişiklik söz konusu. Normalde kaliteli eşyalar için para ödemeniz gerekiyorken bu kez temel ihtiyaçlara seslenilmiş. Gem (mücevher) satın aldığınız oyunda yeni karakter kontenjanı, dayanıklılık, enerji ve kalkan gibi özellikleri edinebiliyorsunuz. Üstelik oyun içerisinde de Gem toplamanız mümkün olduğu için bunları illa ki satın almak zorunda kalmıyorsunuz. Sabırla ücretsiz oynayarak efsaneleşmeniz mümkün.

Online moduna da yeni bir soluk getiren Dungeon Hunter 5, Gameloft'un ayarlamış olduğu özel etkinlik dönemlerini yakalayanlara daha fazla eşya bulma şansu sunuyor. Böylece daha oturaklı bir online dünya ile karşılaşmanız ve oyun dünyasının kalabalıklığına rastlamanız mümkün olacak. Tek başına görev tamamlamak sizi yoruyorsa arkadaşlarınızı da oyuna dahil edip görevleri ortak bitirmeniz mümkün. Dİlerseniz her biri ayrı bir yerde mücadeleye atılabiliyor.

Online RPG oyun deneyimini artıran bir başka özellik de chat odaları. Takımınızla iletişiminiz her daim canlı kalacaktır. Yeni kale modu sayesinde dilerseniz dostlarınızla birlikte sur inşa edebiliyorsunuz veya onlara karşı bir kale savaşı yürütebiliyorsunuz.

Hack & slash tarzı oyunları canlı tutan en önemli faktörler şüphesiz eşya ve rakip çeşitliliği. Eşya konusunda herhangi bir problem gözlemlemek mümkün değil ancak şu an için rakip çeşidinin oldukça az olduğunu farketmek zor değil. Zamanla gelecek olan güncellemelerle Gameloft bu eksiğini de düzenleyecektir.

ARTILAR

Zengin Oyun İçeriği

Yeni Uygulama İçi Satın Alma Sistemi

Ücretsiz

Online Oyun Modu

EKSİLER

Daha fazla rakip çeşitliliği olabilirdi

YORUMLAR