Happy Chef 2 1.0.0.1 (winphone)

Happy Chef 2

Happy Chef 2
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Happy Chef 2, dünyaca ünlü şef olmak için koşuşturma içerisinde olacağınız bir Windows Phone oyunu.

Happy Chef 2, Windows Phone telefonunuza ücretsiz indirip oynayabileceğiniz zaman yönetimi oyunları arasında ve ufak boyutlu olmasına karşın oldukça kaliteli. 5 mini oyun ile desteklenmiş 70’den fazla bölümün bulunduğu oyunda hayatından memnun bir şefi kontrol ediyorsunuz. Dünyaca tanınmak için gecesini gündüzüne katan şefe hedefine ulaşması için yardımcı oluyorsunuz.

Windows Phone platformunda da ücretsiz olarak karşımıza çıkan zaman yönetimi oyununda İtalya, Çin, Fransa, Amerika gibi dünyanın en popüler restoranlarının bulunduğu ülkeleri geziniyorsunuz. Pizzadan makarnaya, patates kızarmasından krepe, suşiden ratatouilleye kadar pek çok yemeği hazırlayabilme yetisine sahip olan şefimiz para kazandıkça menüleri zenginleştirebiliyor, restoranı dekore edebiliyor.

Hızlı düşünme ve odaklanma gerektiren oyunlar arasında bulunan Happy Chef 2’de oynanış ta çok zor tutulmamış ve herşey gerçekteki gibi işliyor. Oyuna İtalyan restoranında başlıyorsunuz. Doğal olarak ilk hazırlamaya çalıştığınız lezzet pizza. Ancak pizzayı doğrudan müşteriye sunmuyor; önce fırına atıp belli bir süre bekleyip sonra tabağa koyup sunuyorsunuz. Ayrıca pizzayı fazla pişirirseniz fırından yanık bir pizza olarak çıkıyor ve direk çöpe gidiyor. Tabii ki ziyan olan pizzanın ücreti maaşınızdan kesiliyor. Sipariş hazırlama kısmının haricinde müşterilerin siparişlere verdiği tepkileri de beğendim. Elinizi çok yavaş tutarsanız müşteri homurdanıp kaçabiliyor. Tam tersi davranırsanız bahşiş alabiliyorsunuz.

Happy Chef 2, sadece yemek hazırlama, yapma üzerine kurulu değil. Gün sonunda kazandığınız parayla mutfağınıza yeni malzemeler alarak menülerinizi genişletebiliyorsunuz. Ayrıca müşteri çekmek için restoranın iç görünümünü (masalar vs.) değiştirebiliyorsunuz. Yükseltmelerin gerçek para endeskli olmaması ise güzel.

YORUMLAR