Street Drift 86 (winphone)

Street Drift 86

Street Drift 86
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Street Drift 86, retro görselleriyle nostalji yaşatan drift yarış oyunu ve Windows Phone'da da ücretsiz.

Street Drift 86, yüksek boyutta detaylı görsellerle mobil cihazın performansını sömüren oyunlara sıcak bakmayanların ilgisini çekeceğini düşündüğüm bir yapım ve Windows Phone'da da resmi olarak karşımıza çıkıyor. Adından da tahmin edeceğiniz atari dönemini yansıtan görsel ve müziklerle bizleri karşılıyor.

Görsellikten ziyade oynanışa önem veren yarış severlerin hoşuna gideceğini düşündüğüm Street Drift 86 oyununda arabamızla beş şeritli yolda trafikteki arabalara aldırış etmeden drift yapmanın keyfini sürüyoruz. Son derece tehlikeli hareketler yaparak ekstra puanlar kazanmaya çalıştığımız oyunda tek bir araba seçebiliyoruz. Renk seçimimizi yaptıktan sonra yarış ekranına geçiyoruz.

Arabamızın kontrolünü sağlamak için ekranın sağ ve sol noktasına dokunmamız kafi oluyor. Arabamız kendiliğinden yol aldığından sadece dokunma hareketiyle yönlendirmenin basit olduğunu düşünüyoruz ancak oyun biraz ilerledikten sonra bunu kafamızdan siliyor. Durma lüksümüz olmadığından ve de sürekli drift yaparak ilerlediğimizden bir noktadan sonra beş şeritli yol dar gelmeye başlıyor; arabaların arasından silme geçmeden yol alamıyoruz.

Retro oyunda ne kadar gerekli tartışılır ancak oyun bize özelleştirme seçeneği de sunuyor. Arabamızın kaput, far, kanat, bagaj bölümlerini değiştirebiliyor ve boyayabiliyoruz. Özelleştirmenin mağazada yer alması ve yarıştan kazandığımız puanla yapamıyor olmamız oyunun en büyük eksisi.

YORUMLAR