Battle Odyssey

Battle Odyssey
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Battle Odyssey, Gameloft imzasını taşıyan yepyeni bir bulmaca - rol yapma oyunu.

Battle Odyssey, Gameloft’un Android telefon ve tablet kullanıcıları için hazırladığı oyunlardan en yenisi. Bulmaca ve rol yapma türünü harmanlayan yapım ücretsiz olarak indirilebiliyor ve boyutu da oldukça düşük.

Popüler mobil oyunlara imzasını atan Gameloft, bambaşka türde bir oyun ile karşımıza çıkıyor. Üçlü eşleştirme ve rpg öğelerini içeren oyun bana ilk başta 2K Games imzasını taşıyan ödüllü Evolve: Hunters Quest oyununu hatırlattı. Tıpkı o oyundaki gibi karakterleri bulmacaları çözerek dövüştürüyoruz.

Anime karakterlerin dahil edildiği oyunda okyanusların ötesindeki büyülü bir fantastik dünya olan Pondera’ya misafir oluyoruz. Göz kamaştıran güzellikte olan bu dünya kötülüğün etkisinde ve biz de özel güçlerimizi kullanarak toprakları kurtarmak için mücadele veriyoruz. Tabii ki bunu tek başımıza yapmıyoruz. Kötülerle savaşırken bize yardımcı olacak çok sayıda dostumuz var. Yanımızda yer alacak müttefikler arasında ateş, deniz, ay, güneş ve dünya grubuna giren 500’ün üzerinde isim var. Her grubun üstün olduğu ve zayıf olduğu yönleri var. Bunları müttefik seçimi yaptığımız esnada görebiliyoruz. Tabii ki müttefiklerin sahip olduğu özel güçleri ancak oyun esnasında görebiliyoruz.

Battle Odyssey de Evolve oyunu gibi ilerliyor. Elementleri birbiriyle eşleştirdiğimizde hamlemizi yapmış oluyoruz. Düşmanımıza ne kadar hasar verdiğimizi ve kendi canımızın ne durumda olduğunu da görebiliyoruz. Bu kısım da yine alıştırma bölümü içeriyor. Zaten oyunda Türkçe dil seçeneği olduğundan hemen oyuna ısınıyorsunuz.

Daha önce Evolve: Hunters Quest oyununu oynadıysanız Battle Odyssey’i oynamanızı tavsiye ederim.