Board Defenders 1.0 (Android)

Board Defenders

1.0
Board Defenders
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Board Defenders, satrancı eğlenceli yoldan öğreten Android oyunları arasında ve hem ücretsiz hem de Türkçe.

Board Defenders Türkçe adıyla Oyun Tahtası Savunucuları, satranç kurallarının geçerli olduğu bir savunma oyunu ancak öğretici de içerdiğinden billmeyenlerin satrancı eğlenceli yoldan öğrenmek için indirip oynayacakları bir oyun diyebilirim.

Android platformunda ücretsiz karşımıza çıkan oyunda Playville adında fantastik bir dünyada kendimizi buluyoruz. Etrafımızı robotlar çevirmiş ve görevimiz robotların dünyamızı ele geçirmenize mani olmak. Robotlarla mücadelemizi satranç tahtası üzerinde veriyoruz ki oyunun ismi buradan geliyor. Oyuna ilk başladığımızda her yere hareket edebilen vezirin yerine geçiyoruz. Bu arada kontrol ettiklerimiz taş değil; şirin karakterler. Karşımızda duran robotlar ise piyonları temsil ediyor. Zaten oyun esnasında hangi karakterle nasıl oynayacağınız gösteriliyor.

Bölüm bölüm ilerlediğimiz strateji oyununda ilerledikçe daha fazla piyon bizleri karşılıyor ve farklı karakterleri kontrol etmeye başlıyoruz. Mücadelemizi yapay zekaya karşı verebildiğimiz gibi karşımıza dünya genelinden bir oyuncuyu da alabiliyoruz.