CounterSpy

CounterSpy
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    İngilizce

  • TOPLAM İNDİRME

    383

  • ÜRETİCİ

    Sunbelt Software

Sıradışı bir casusluk görevini üstlendiğiniz CounterSpy isimli bu aksiyon oyununda dünya dengelerinin sarsılmasını önlemeye çalışıyorsunuz.

Sony'nin iddialı oyunlarından biri olan ve PS4, PS3 ve Vita için çıktığında büyük sükse yaratan CounterSpy, mobil cihazların da havasını değiştirmeye kararlı, sağlam bir aksiyon oyunu. Oyunda kontrol ettiğiniz karakter, herhangi bir ulusa bağlı olmaksızın soğuk savaş dengelerini korumaya çalışan bir örgütün mensubu. Amacınız, tarafların birinin süper güç olmasına mani olmak. Bölüm tasarımları 3 boyutlu olsa da genel anlamda 2 boyutlu oynadığınız oyunun bazı mekanikleri bize Mark of the Ninja'yı hatırlatıyor.

Görsel anlamda bir ziyafet olan bu oyun aslında bu kadar şık görünürken teknolojinin üst sınırlarını zorlamayı denemediği için bize eşsiz bir deneyim sunuyor. Basit karakter ve nesne modelleriyle birlikte güzel kombine edilmiş renk tercihleri, bugün en son teknoloji ile çıkan cartoon filtreli oyunlara taş çıkartıyor. Üstüne üstlük baş karakterin cool havası ve funk müziğinin hakim olduğu ambiyans sizi bir noktadan sonra oyuna da büyük bir tutkuyla bağlıyor.

Gölgelerin içinde operasyonlar yürüten bir örgütün gizli operasyonlarını gerçekleştirdiğiniz CounterSpy, hikaye örgüsüne de hayran kalacağınız bir oyun. Gerçekçi olayları mizahi bir dille anlatabilmek kolay olmasa da bu oyun bunun üstesinden iyi geliyor. Siz, elinizden gelebildiği kadar az zarar verip görevleri tamamlamakla yükümlüsünüz. Sidecroller ve action karmasının hakim olduğu dinamikler içersinde Metal Gear oynar gibi gizli takılmanız da gerekiyor. Neticede kullanımınıza açık olan tek şey silahlarınız değil ve yakın dövüş tekniklerinizi de işinizi sessiz halletmek için kullanabilirisiniz.

YORUMLAR