Spybot - Search & Destroy

Spybot - Search & Destroy

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 120,538
  • DOSYA BOYUTU 66.1 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Patrick M. Kolla

Spybot - Search & Destroy, Windows PC kullanıcıları için casus yazılımı ve reklam yazılımı engelleme programıdır.

Spybot - Search & Destroy bilgisayarınızdaki çeşitli türden spyware yani casus programı bulup kaldırabilen ücretsiz bir güvenlik programı.

Spybot Nedir?

Spybot - Search & Destroy, ücretsiz ve ücretli sürümleri olan Windows  ile uyumlu bir casus yazılım ve reklam yazılımı kaldırma programı. Program, bilgisayarın sabit diskini ve/veya belleğini kötü amaçlı yazılımlara karşı tarar.

Çok uzun süredir güvenlik yazılımları arasında bulunan ve etkili tespit etme ve silme özellikleri ile önplana çıkan program, kişisel bilgilerinizin başka kişilerin eline geçmesini engellemek için sisteminizi casus programlardan temizleme konusunda size yardımcı olabilir.

İnternet tarayıcınızda oluşan istemsiz ek program yüklemeleri, açılan pencereler, çökmeler ve hatalar bilgisayarınıza bulaşmış kötü niyetli bir yazılımın habercisi durumundadır. İşte bu gibi durumda yaptığınız gezintiler başkaları tarafından izleniyor olabilir. Spybot - Search & Destroy sürekli olarak güncellenen veritabanı ile sizi en güncel tehditlere karşı korumaya hazır.

Spybot İndir

Spybot, casus yazılım ve reklam yazılımını algılama ve temizlemeye ek olarak, kayıt defterini, winsock LSP’leri, ActiveX nesneleri, tarayıcı ele geçirme (browser hijacker) ve BHO’lar, PUP’lar, HTTP çerezleri, izleme yazılımları, ağır işleri, ana sayfa ele geçirme, keyloggerlar, LSP’ler, truva atları, casus robotlar ve diğer kötü amaçlı yazılım türlerini silebilir. Spybot - S&D, casus yazılımların yüklenmeden önce host dosyasını değiştirmelerini engelleyen bir özelliğe sahiptir. Güvenli dosya silici içerir. Antivirüs programlarının yerini almak için tasarlanmamış olsa da bazı yaygın truva atlarını ve rootkitleri algılayabilir. Bağımsız bir rootkit bulucu olan RootAlyzer vardır.

Spybot Anti-Beacon Nedir?

Spybot Anti-Beacon, Windows ile birlikte gelen çeşitli izleme (telemetri) sorunlarını engellemek ve durdurmak için tasarlanmış ufak boyutlu yardımcı bir program.

Spybot Anti Beacon, Windows 10’dan Windows 7’ye Microsoft Windows kullanıcıları için gizlilik endişelerini gidermek amacıyla geliştirilmiştir. Popüler internet tarayıcıların ve bazı önceden yüklü üretici yazılımlarının telemetresini bile ele alır. Kullanımı kesinlikle basit olacak şekilde tasarlanmıştır.

  • Windows kişisel tanımlayıcı bilgilerinizi Microsoft’a mı gönderiyor?
  • Windows size kişiselleştirilmiş reklamlar sunmak için sistem kullanımınızı mı izliyor?
  • Windows, güncellemeleri dağıtmak için internetinizden mi harcıyor?
  • Windows, otomatik olarak beğenebileceğinizi düşündüğü yazılımlar mı yüklüyor?

Gizlilik için, Spybot Anti-Beacon programını bilgisayarınıza indirin.

Hatırlatmadan geçmeyelim, söz konusu bu program en iyi ücretsiz Windows programları listesinde yer almaktadır.