Countries of the World 1.13.0 (Android)

Countries of the World

Countries of the World
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Countries of the World, coğrafyası zayıf olan Android telefon ve tablet sahiplerinin ülkelere çalışarak nerede olduklarını öğrenebileceği eğitici bir uygulama.

Countries of the World, Dünya coğrafyasını bilginizi hem arttırabileceğiniz hem de sahip olduğunuz bilgiyi test edebileceğiniz ücretsiz bir Android coğrafya eğitim uygulaması.

Dünyanın her bölgesindeki tüm ülkeleri öğrenmenizi sağlayan uygulama ülkeler hakkında genel anlamda tüm bilgileri sunuyor.

Önce öğreten sonra da sınav yapan uygulama sayesinde öğrendiklerinizi pekiştirebiliyor ve böylece kalıcı bilgiler edinebiliyorsunuz.

Uygulamanın dili İngilizce olduğu için küçük yaştaki çocuklarınız için daha yararlı olabileceğini düşünüyorum. Ülkelerin hem İngilizcelerini hem de ülkeler hakkındaki bilgileri öğrenmelerini sağlayabilirsiniz.

Eğer Dünya coğrafyası bilginizin yetersiz olduğunu düşünüyorsanız bu küçük uygulama sayesinde boş zamanlarınızda çalışabilir ve gittikçe bilginizi arttırabilirsiniz.

Uygulamanın ülkeler hakkında sunduğu bilgiler;

  • Başkentleri
  • Nüfusları
  • Konuştuğu Dili
  • Kişi başına düşen Milli geliri
  • İnançları
  • Bayrakları ve daha fazlası

Uygulamanın sahip olduğu sesli konuşma sayesinde ülkelerin İngilizce isimlerinin nasıl telaffuz edildiğini bile öğrenebiliyorsunuz.

İster uygulama içerisinde Dünya üzerinden görsel olarak isterseniz de adını yazarak ülke araması yapabileceğiniz uygulama sayesinde coğrafya bilginizi bu ücretsiz olarak geliştirin.

YORUMLAR