Dilsem YDS Kelime Ezberleme

Dilsem YDS Kelime Ezberleme
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

YDS'ye hazırlanırken çeşitli oyunlarla onlarca kelime ezberleyebilirsiniz.

YDS’ye hazırlananlara yönelik geliştirilen Dilsem YDS Kelime Ezberleme uygulamasıyla, Android cihazlarınız üzerinden sınava kolayca hazırlanabilirsiniz.

ÖSYM tarafından yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı’na hazırlanan adayların faydalanabileceği Dilsem YDS Kelime Ezberleme uygulamasını, sınava yönelik kelime öğrenme çalışmaları içeren bir uygulama olarak özetleyebiliriz. Kelime Eşleştirme, Karışık Harfler ve Kelime Avı şeklinde 3 farklı oyun içeren uygulamada, kelimeleri oyun oynayarak daha etkili bir şekilde öğrenebilmeniz hedeflenmiş diyebilirim.

Kelime Eşleştirme oyununda, İngilizce kelimeler ile anlamlarını eşleştirerek en fazla doğruyu yapmaya çalışmanız gerekiyor. Karışık Harfler oyununda ise İngilizce bir kelimenin karışık olarak verilen harflerini düzenleyerek kelimeyi tahmin etmeniz gerekiyor. Kelimeyi tahmin ettikten sonra alt kısımda Türkçe anlamını da görebiliyorsunuz. Ve son olarak, Kelime Avı oyununda ise ekranda beliren kelimenin anlamını alttaki şıklardan seçmeniz gerekiyor. Eğlenerek öğrenme biçimini kullanan uygulamadaki bu oyunlar sayesinde YDS’ye hazırlanırken yüzlerce kelime ezberleyebileceğinizi düşünüyorum.

YORUMLAR