Dodo Pop

Dodo Pop
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Dodo Pop, Disney'in Android telefon ve tablet kullanıcıları için hazırladığı rengarenk bulmaca oyunlarından biri.

Dodo Pop, tüm platformlarda milyonlarca indirmeye ulaşmış ender bulmaca oyunlarından Where’s My Water, Frozen Free Fall’un yapımcısı Disney’den yepyeni bir Android oyunu.

Çocuklar kadar yetişkinlerin de oynayabileceği tarzda renkli arayüze ve eğlenceli oynanaışa sahip bir üçlü eşleştirme oyunu diyebileceğim Dodo Pop oyununda Dodo kuşu Crash’in evi olan Dodo Adasına uçmasına (fantastik bir oyun olduğu için uçma kabiliyetine sıcak bakmamız gerekli diye düşünüyorum.) yardımcı oluyoruz. Crash’i yuvasına getirmek için onu sürekli beslememiz gerekiyor. Kuşumuzun karnını gökten yağan sakız toplarıyla doyuruyor, kuşumuz doyum noktasında ulaştığında da evine bir adım daha yaklaşmış oluyor. Büyük bir sakız balonunu şişirmeyi başardığımızda da kuşumuz adasına varmış, biz de macerayı sonlandırmış oluyoruz.

Crash ile birlikte tropik adalarda gezintiye çıktığımız oyun hikaye üzerine kurulu olsa da oynanış itibarıyla üçlü eşleştirme oyunlarından farklılık göstermiyor. Karşımıza rengarenk sakız topları çıkarılıyor. Kiraz, elma ve başka meyve aromalarına sahip sakız toplarından aynı renkte olanları eşleştirerek patlatıyoruz. Her eşleştirme oyununda olduğu gibi güçlendiriciler gibi kolaylıkla ilerlememizi sağlayan yardımcı veyahut engeller gibi oyunu duraksatan öğeler mevcut.

Dodo Pop, fazla renkli (cıvıl cıvıl) bir bulmaca oyunu olduğundan oynamaya başlamadan önce cihazın ekran parlaklığını kısmanızı öneririm. 140 bölüm boyunca renkli sakız toplarını eşleştirmek durumunda olduğunuzdan ve de oyun sardığından uzun süreli oynayışta gözünüz rahatsız olmaya başlayabilir benden uyarması.

YORUMLAR