G Data Secure Chat

G Data Secure Chat
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

G Data Secure Chat uygulamasını kullanarak Android akıllı telefonlarınızdan şifrelenmiş anlık mesajlar gönderebiliyorsunuz.

G Data Secure Chat uygulaması, anlık mesajlaşma uygulamalarını kullanırken, kişisel gizliliğinden pek de emin olamayan Android kullanıcılarına yönelik olarak hazırlanmış ücretsiz bir güvenli ve şifreli mesajlaşma uygulaması olarak hazırlanmış. Her ne kadar çok özel bir arayüze sahip olmasa da tüm fonksiyonlarını sorunsuzca kullanabileceğiniz uygulamanın en dikkat çeken yanı zaten tasarımı veya kabiliyetleri değil, tam anlamıyla güvenli olması.

Pek çok iletişim uygulaması maalesef ciddi bir şifreleme mekanizması kullanmıyor ve bu durum, özellikle herkese açık WiFi ağları üzerinden sohbet ettiğinizde, tüm sohbetlerinizin ele geçirilmesi riskini doğuruyor. G Data Secure Chat ise bunun önüne geçebilmek için kendine has bir şifreleme mekanizmasından faydalanıyor. Bir mesaj gönderdiğinizde, o mesajın görüntülenebilmesi için tam olarak alıcının kendi mesaj şifreleme mekanizması gerekiyor. Yani gönderdiğiniz mesajı bir başkası ele geçirse bile, karşı taraftaki alıcının cihazını da ele geçirmediği sürece mesajın içeriğini görme şansı bulunmuyor.

Aynı zamanda gönderilen mesajların yok edilebilmesi için de gereken olanakları sunan uygulama, belirlediğiniz sürenin sonunda gönderilen mesajların otomatik olarak karşı tarafın cihazından silinmesini sağlıyor. Eğer gönderilen mesajları okuyacak kişilere tam olarak güvenmiyor ve gelecekte başınıza iş açacağını düşünüyorsanız, bu özelliği aktif hale getirebiliyor, isterseniz de yeniden pasifleştirebiliyorsunuz.

Elbette gönderilen mesajlarınıza fotoğraflar ve videolar ekleme, grup sohbetleri açma gibi bir mesajlaşma uygulamasından bekleyebileceğiniz herşeyi barındırdığını da söylemek gerek. Fakat aktif olarak çalışabilmesi için 3G yahut WiFi internet ağlarına bağlı olmanız gerektiğini de aklınızdan çıkarmayın.