YDS Önemli Kelimeler

YDS Önemli Kelimeler
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

YDS Önemli Kelimeler, YDS sınavı için adaylara yardımcı olan bir uygulamadır.

YDS Önemli Kelimeler, YDS sınavına Android telefon ve tabletler üzerinden çalışmanıza yardımcı olur.

Günümüzün en büyük engellerinden bir tanesi dil olarak görünüyor. Özellikle akademik hayata adım atmak isteyen öğrenciler, eğer yeterli hazırlıkları yapmadılarsa YDS barajının altında kalabiliyorlar. Geçebilenler ise istedikleri puanları çoğu kez alamıyorlar. Dil seviyesi ölçmekten ziyade, ne kadar iyi ezber yapılabildiğini sorgulayan sınavlardan bir tanesi olan YDS için ise çalışmak hatta çok çalışmak gerekiyor. 

YDS Önemli Kelimeler ise sınavda çokça çıkan kelimeleri bir araya getirerek, sizlerin daha iyi öğrenmesi için kolaylık sağlıyor. Böylece hiç uğraş vermeden telefonunuz üzerinden kelimelere ulaşabiliyor ve ezber yapmaya başlayabiliyorsunuz.

YDS'ye Nasıl Çalışılır?

Yukarıda da sözünü ettiğimiz gibi YDS dili ölçmekten çok uzak bir sınav. Bunun için sınavı bir basamak gibi görmeniz ve o ne istiyorsa onu yapmanız lazım. Yıllarca yurtdışında yaşamış insanların bile girip, 50 aldığı bu sınavda başka çareniz de yok maalesef. YDS Nasıl Çalışılır sorusunun cevabından önce çok çalışmanız gerektiğinin altını bir kez daha çizelim. Sınav tekniklerini kafanızda iyice oturtmanız gerekiyor.

Öncelikle kelime ezberlemekle başlamalısınız. Sınavda çok çıkan temel kelimeleri bilirseniz, bütün sorularda cevaba ulaşmanız çok kolay olacaktır. Bunun ardından zarflar, bağlaçlar, prepositions'lar ve prep.phrases'lara geçmeniz gerekiyor. Bu konularda da yapacağınız eberden başka bir şey değil. Bunun için YDS Önemli Kelimeler uygulaması gerekli yardımı yapacaktır. Uygulamadan ziyade bol bol soru çözmeniz de gerekiyor.

Metin anlama konusunda ise yine pratikten başka bir çözüm yolu yok. Günde yüzlerce sayfa İngilizce kitap okusanız bile, soru mantığıyla çalışmadığınız sürece sınavda şaşırmanız mümkün. Çünkü sınavda yer alan şıklar, adayları şaşırtmak üzerine kurulu. Çok soru çözdüğünüzde cevaba daha kolay şekilde gidebiliyorsunuz. Kısaca, sınavın temelinin çok ezber ve soru çözmek olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz.

YORUMLAR