10 Çekirdekli İşlemcisiyle HTC One A9 Dünyanın En Güçlü Telefonu Olabilir, İşte Test Sonuçları

HTC One A9 ya da diğer adıyla HTC Aero 10 çekirdekli işlemcisinden aldığı güçle en hızlı akıllı telefon olabilir.

10 Çekirdekli İşlemcisiyle HTC One A9 Dünyanın En Güçlü Telefonu Olabilir, İşte Test Sonuçları

HTC mobil telefon pazarındaki eski parlak günlerine kavuşmak için son cephanesini kullanmaya hazırlanıyor. HTC One A9 ya da diğer adıyla HTC Aero, sanki biraz iPhone 6’ya benziyor. Ancak bu benzerliği bir kenara bırakırsak HTC One A9 kaportasının altında Samsung Galaxy S6 serisinden çok daha güçlü özellikler barındırıyor.

HTC gibi dev bir üreticinin bir yıl içinde yüzde 48.5 düşüş yaşaması oldukça düşündürücü. Mayıs ayı gelirlerini 348 milyon dolar olarak açıklayan HTC, Nisan ayına oranla yüzde 20 gerilemiş ve bu düşüşten hala geri dönebilmiş değil. HTC, bazı fabrikalarını kapatmaya ve çalışanlarının çoğunu işten çıkaracağını da açıklamıştı. Ancak HTC cephesinde talih birden bire dönebilir. Çünkü HTC’nin tek atımlık kurşunu olarak ifade edilen HTC One A9 ya da diğer adıyla HTC Aero benchmark testlerinde rakip tanımadı.

 

HTC One A9 özellikleri

Berlin IFA 2015 Fuarı’nda heyecanla beklenen cihaz orada kendini göstermedi ama internete sızan benchmark test sonuçları dudakları uçuklatmaya yetti. Bu sonuçlarda tek çekirdek (Single Core) ve çok çekirdek süratine (Multi Core) sonuçlarına bakılacak olursa HTC A9 Android pazarında en hızlı telefon olacak gibi görünüyor. 

Test kayıtlarına göre HTC One A9 MediaTek Helio X20 SoC çekirdek kullanarak 1.96GHz hıza ulaşabilen tek telefon olacak. MediaTek Helio X20 SoC’un özelliği 10 çekirdeğe sahip olması. Bu çekirdeğin 4GB RAM ile destekleneceği de sızdırıldı. HTC One A9 Android 5.1.1 işletim sistemi kullanacak. Stok ROM’unda çok fazla Bloatware bulundurmayacağı düşünülüyor.

HTC One A9 5.5 inç büyüklüğünde Full HD çözünürlük veren 2.5D ekran ile gelecek. HTC One A9, bir çok HTC modelinde görülen metal kasa ile sağlam bir görüntü sergiliyor. 2.5D eğimli ön panele sahip olacağı iddia edilen modelin fiyatı ise 500 ile 600 dolar arasında olabilir.

Bu durum HTC One A9’u bir PC seviyesine çıkarabiliyor. HTC One A9 Eylül ayının 29’unda özel bir etkinlikle tanıtılacak. Ancak piyasaya ne zaman çıkacağı henüz bilinmiyor.

HTC One A9 için aşağıdaki video sızdırılmıştı.

HTC neden Kan Kaybetti

Bu kan kaybının altında belki de Samsung Galaxy S6 serisi ile olan karşılaştırmalardan HTC One M9'un yenik çıkması ve daha öncede yayınladığımız HTC One M9'un Kamerası Testlerde iPhone 4S Kadar Bile Başarılı Olamadı haberinde de üzerinde durduğumuz bazı zayıf özellikleri yatıyor olabilir. Ancak görünen o ki, HTC son ürününde oldukça cesur adımlar atarak üzerindeki ölü toprağını silkelemeye çalışacak. 

OnePlus 2 ile Sony Xperia Z3+, HTC One M9, LG G4, Samsung Galaxy S6 Karşılaştırması

Samsung Galaxy S6 ve HTC One M9 Karşılaştırması

YORUMLAR